Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb prezydenta Gdańska. W Ratuszu wystawią księgę kondolencyjną

Dodano: 15.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc wystosował list kondolencyjny do żony, zmarłego wczoraj prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza oraz do mieszkańców Gdańska. Wiemy również, że planuje uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej.

Przypominamy: Podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku, gdy wszyscy uczestnicy wydarzenia skupili swoją uwagę na „Światełku do nieba”, 27-latek podszedł do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i zadał mu trzy ciosy nożem.

Jeszcze wczoraj, kiedy Tadeusz Ferenc wystosował list wsparcia do prezydenta Gdańska, ogólnopolskie media podały informację o śmierci Pawła Adamowicza. Całe zdarzenie miało miejsce przed sesją nadzwyczajną Rady Miasta Rzeszowa, toteż jego pamięć uczczono w Ratuszu symboliczną minutą ciszy.
Reklama
W dniu dzisiejszym prezydent Rzeszowa wysyła kondolencje do Magdaleny Adamowicz, żony prezydenta oraz do mieszkańców Gdańska: „To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć” – czytamy w liście kondolencyjnym do żony.

Biuro Prasowe prezydenta Rzeszowa informuje, że Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza. Dodatkowo od jutra w Ratuszu wystawiona będzie księga kondolencyjna. Można się do niej wpisywać do piątku w godz. 7.30 – 18.00.

Treść listu kondolencyjnego do żony prezydenta Gdańska.

Treść listu kondolencyjnego do mieszkańców Gdańska.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Na scenie rzeszowskiego rynku wystąpią m.in. Symptone, RSC, DOC. i Anika Dąbrowska.

Rzeszów

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 19-latka, który dwukrotnie usiłował okraść jedną z rzeszowskich drogerii. Za pierwszym razem mu się udało. Podczas drugiej próby, złodziej został ujęty przez pracowników ochrony sklepu.  

Rzeszów

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Rzeszów

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

RZESZÓW. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Rzeszów

W piątek i w sobotę elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka będzie hałasować

RZESZÓW. Na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. większym hałasem.

Rzeszów

Ul. Myśliwska będzie oświetlona

RZESZÓW. Na ulicy Myśliwskiej na os. Pogwizdów Nowy powstanie oświetlenie. Inwestycja była jednym z zadań zgłoszona do tzw. kontaktów osiedlowych, w trakcie kampanii wyborczej Konrada Fijołka, które zobowiązał się realizować już jako...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały trzy kolejne pojemniki na elektroodpady. Łącznie w mieście jest już 38 miejsc, gdzie można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Kolejny krok w sprawie utworzenia drogi rowerowej z Rzeszowa do Łańcuta

RZESZÓW. Około 20 kilometrów długości ma mieć trasa rowerowa, która połączy Rzeszów z Łańcutem. We wtorek prezydent Konrad Fijołek rozmawiał z władzami sąsiednich gmin o możliwościach jej przebiegu.

Reklama