Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy

Dodano: 22.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt uchwały zakładał, że sklepy mają być otwierane od godz. 5.00 do 24.00. Pomysł wzbudzał kontrowersje, toteż prezydent Rzeszowa wycofał się z jego realizacji. Ponadto Ratusz zapowiedział obserwacje placówek otwartych po północy.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o kontrowersyjnym pomyśle władz miasta, który mówił o tym aby placówki handlowe na terenie całego miasta działały od godz. 5.00 do 24.00. Już dziś wiemy, że projekt uchwały wzbudził kontrowersje i został przez Ratusz zawieszony.

„Wzbudziła trochę kontrowersji ta uchwała więc prezydent postanowił ją wycofać. Będziemy monitorować miejsca, które są otwarte po 24.00, czy nie dochodzi tam do zakłócania porządku” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że pierwotnie właśnie ze względu na nieprzyjemne sytuacje, do jakich dochodziło w obrębie placówek handlowych, Ratusz postanowił projekt uchwały wprowadzić. Ograniczenie godzin otwarcia nie dotyczyło stacji paliw, hoteli, moteli, zajazdów, schronisk, placówek świadczących usługi drogowe, medyczne i parkingowe oraz kin, teatrów i filharmonii.

Projekt uchwały miał być pierwotnie jednym z punktów IX sesji Rady Miasta, która odbędzie się 26 marca.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Welca na os. Staromieście zostanie rozbudowana

RZESZÓW. Ruszają prace budowlane na ulicy Welca na osiedlu Staromieście. Miasto przekazało już teren budowy wykonawcy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Nie żyje 53-letni motocyklista

RZESZÓW. 53-letni motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem osobowym marki bmw. Policja poszukuje kierowcy auta, który uciekł z miejsca wypadku.

Rzeszów

7. Rzeszowski Festiwal Piwa. Trzydniowe święto miłośników złotego trunku

RZESZÓW. Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku odbędzie się 7. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkanaście browarów.

Rzeszów

36-latek uderzył motorowerem w betonowy przepust, zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Górnie w powiecie rzeszowskim. 

Rzeszów

W weekend dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w całym Rzeszowie

RZESZÓW. Trwają badania, które mają wykazać, czy w miejskiej wodzie faktycznie występuje bakteria legionella. Ratusz podjął jednak działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. 

Rzeszów

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie...

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Wybrano zadania do głosowania

RZESZÓW. 129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej mieszkańcy zaproponowali do III kategorii, dotyczącej m.in. wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów w Bratkowicach. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Bratkowicach.

Reklama