Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy

Dodano: 22.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt uchwały zakładał, że sklepy mają być otwierane od godz. 5.00 do 24.00. Pomysł wzbudzał kontrowersje, toteż prezydent Rzeszowa wycofał się z jego realizacji. Ponadto Ratusz zapowiedział obserwacje placówek otwartych po północy.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o kontrowersyjnym pomyśle władz miasta, który mówił o tym aby placówki handlowe na terenie całego miasta działały od godz. 5.00 do 24.00. Już dziś wiemy, że projekt uchwały wzbudził kontrowersje i został przez Ratusz zawieszony.

„Wzbudziła trochę kontrowersji ta uchwała więc prezydent postanowił ją wycofać. Będziemy monitorować miejsca, które są otwarte po 24.00, czy nie dochodzi tam do zakłócania porządku” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że pierwotnie właśnie ze względu na nieprzyjemne sytuacje, do jakich dochodziło w obrębie placówek handlowych, Ratusz postanowił projekt uchwały wprowadzić. Ograniczenie godzin otwarcia nie dotyczyło stacji paliw, hoteli, moteli, zajazdów, schronisk, placówek świadczących usługi drogowe, medyczne i parkingowe oraz kin, teatrów i filharmonii.

Projekt uchwały miał być pierwotnie jednym z punktów IX sesji Rady Miasta, która odbędzie się 26 marca.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowi triathloniści przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się czwarta edycja „Triathlon Rzeszów”. W rywalizacji weźmie udział około 700 zawodników.

Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu gościli przedstawiciele Międzyparlamentarnej Rady NATO-Ukraina

RZESZÓW. Rozmawiano o pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz obecności wojsk w Rzeszowie i okolicach.

Rzeszów

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. 

Rzeszów

Rondo na Słocinie. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Rzeszów

"Mobilny Urzędnik" pomaga załatwić sprawy bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Od 31 marca 2022 r. w Rzeszowie realizowany jest projekt pn. „Mobilny Urzędnik”. Dzięki usłudze, osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Reklama