Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy

Dodano: 22.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt uchwały zakładał, że sklepy mają być otwierane od godz. 5.00 do 24.00. Pomysł wzbudzał kontrowersje, toteż prezydent Rzeszowa wycofał się z jego realizacji. Ponadto Ratusz zapowiedział obserwacje placówek otwartych po północy.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o kontrowersyjnym pomyśle władz miasta, który mówił o tym aby placówki handlowe na terenie całego miasta działały od godz. 5.00 do 24.00. Już dziś wiemy, że projekt uchwały wzbudził kontrowersje i został przez Ratusz zawieszony.

„Wzbudziła trochę kontrowersji ta uchwała więc prezydent postanowił ją wycofać. Będziemy monitorować miejsca, które są otwarte po 24.00, czy nie dochodzi tam do zakłócania porządku” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że pierwotnie właśnie ze względu na nieprzyjemne sytuacje, do jakich dochodziło w obrębie placówek handlowych, Ratusz postanowił projekt uchwały wprowadzić. Ograniczenie godzin otwarcia nie dotyczyło stacji paliw, hoteli, moteli, zajazdów, schronisk, placówek świadczących usługi drogowe, medyczne i parkingowe oraz kin, teatrów i filharmonii.

Projekt uchwały miał być pierwotnie jednym z punktów IX sesji Rady Miasta, która odbędzie się 26 marca.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto rozdaje mieszkańcom maseczki

RZESZÓW. Ponad 800 tys, jednorazowych maseczek trafi do mieszkańców Rzeszowa. Pierwsza partia, 381 tys. sztuk, już dotarła.  Ich rozwiezieniem zajęli się strażacy z jednostek OSP. Maseczki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Rzeszów

Kradł rowery na Nowym Mieście i na Drabiniance. 46-latek w rękach Policji

RZESZÓW. 46-mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez Policję, w związku z podejrzeniem o kradzieże rowerów na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży i  usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Reklama