Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Tajwan wsparł finansowo rzeszowską kulturę. Ponad 340 tys. zł dla Estrady Rzeszowskiej

Dodano: 08.10.2025 r. / Redakcja

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Estrada Rzeszowska wzbogaciła swoje zaplecze techniczne dzięki środkom przekazanym przez Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce (Taipei Representative Office in Poland).

W 2024 roku Rzeszów otrzymał od rządu Tajwanu 400 tys. dolarów amerykańskich. Był to rezultat wieloletniej współpracy w ramach konferencji Smart City Summit & Expo – prestiżowego wydarzenia odbywającego się co roku w Tajpej, które sprzyja wymianie doświadczeń z partnerami z całego świata w zakresie budowania inteligentnych miast.

Pozyskane środki zostały przeznaczone na zakup zestawów eduVR dla wszystkich 35 rzeszowskich szkół podstawowych, doposażenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2, a także zakup nowego sprzętu komputerowego dla administracji. Niewykorzystana część pieniędzy – 343 620 zł – została przekazana na rozwój kultury w mieście.

Dzięki tej darowiźnie Estrada Rzeszowska zyskała nowoczesne wyposażenie, które wzbogaci ofertę instytucji. Zakupiono m.in. ekran LED, namiot wielkopowierzchniowy, system do silent disco oraz profesjonalny aparat fotograficzny.

Nowy sprzęt będzie wykorzystywany podczas realizacji wydarzeń artystycznych, projektów edukacyjnych oraz inicjatyw promujących kulturę i markę miasta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022

RZESZÓW. Gala finałowa odbędzie się 20 listopada w hotelu Hilton w Rzeszowie.

Rzeszów

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Rzeszów

Ruszyła zbiórka pieniędzy na miejski fortepian

RZESZÓW. Trwa akcja pod hasłem „Fortepian Dla Rzeszowa”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup fortepianu zewnętrznego, który pozostałby na stałe na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

"Różowa sobota" w szpitalu przy ul. Szopena. Bezpłatne badania i konsultacje

RZESZÓW. Akcja dbędzie się 29 października w Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyburzono starą halę sportową przy I LO. Powstaje już nowa

RZESZÓW. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż

Rzeszów

Maszyna do drążenia tunelu na S19 już na Odrze

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap transportu maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

Nowe "elektryki" dla Rzeszowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup sześciu nowych autobusów elektrycznych, które uzupełnią rzeszowski tabor miejski. Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska w rankingu najlepszych uczelni na świecie

RZESZÓW. W najnowszym THE World University Rankings 2023 znalazły się 32 polskie uczelnie, w tym jedna z województwa podkarpackiego.

Reklama