Rzeszów - Sobota, 19.07.2025
Reklama

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rozstrzygnięto konkurs na aranżację wnętrza nowej strefy relaksu, która powstanie na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Zwycięski projekt stworzyli studenci architektury - Natalia Makowska i Norbert Lis.

Konkurs skierowany był do studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy mogli zgłosić swój projekt indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. Do konkursu zgłoszono cztery projekty. Jury złożone z przedstawicieli Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, wspieranych przez dr inż. arch. Magdalenę Szpytmę i kolegium dziekańskie, jednogłośnie wybrało projekt autorstwa Natalii Makowskiej i Norberta Lisa.

W projekcie aranżacji należało uwzględnić: miejsce do odpoczynku, miejsce do czytania wraz z umeblowaniem do przechowywania czasopism branżowych, miejsce do pracy na laptopie, podwyższenie, które na co dzień będzie miejscem do siedzenia i które również będzie mogło stanowić ewentualną scenę, przestrzeń przeznaczoną do gier planszowych oraz na projekcje prezentacji i filmów z rzutnika. Autorzy mogli również zaproponować dodatkowe elementy funkcjonalności. Projekt musiał zawierać propozycje: zagospodarowania wnętrza, doboru materiałów wystroju wnętrza (ściany, posadzka), wyposażenia w meble i inne sprzęty oraz dodatkowego oświetlenia.
Reklama
Wydziałowa strefa relaksu ma zapewnić użytkownikom spokój, odpoczynek oraz komfortowe warunki do pracy i nauki. Strefa zlokalizowana będzie w sali P-25, na parterze budynku P Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury przy ul. Poznańskiej. Będzie to kolejne takie miejsce na naszej uczelni. W ubiegłym roku strefy relaksu powstały na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Chemicznym.

Prace nad realizacją projektu rozpoczną się w najbliższym czasie.

 
Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Rzeszów

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4...

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rzeszów

Historyczny rekord lotniska w Jasionce. Podsumowanie I półrocza 2025 r.

RZESZÓW/JASIONKA. To było rekordowe półrocze w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Lotnisko obsłużyło największą dotychczas liczbę pasażerów, rozwija się w segmencie cargo e-commerce, a jednocześnie realizuje inwestycje infrastrukturalne.

Reklama