Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Tak będzie wyglądała ulica Grunwaldzka po przebudowie [WIZUALIZACJE]

Dodano:

Wizualizacja ul. Grunwaldzkiej po remoncie / Urząd Miasta Rzeszowa
Wizualizacja ul. Grunwaldzkiej po remoncie / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Gotowy jest już projekt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które zostaną posadzone wzdłuż kamienic. Wizualizacje możecie zobaczyć pod artykułem.
 
Do 6 lutego miasto czeka na oferty od firm zainteresowanych przeprowadzeniem remontu ul. Grunwaldzkiej. W ubiegłym roku na wniosek prezydenta miasta Konrada Fijołka zlecono zmiany w pierwotnym projekcie przebudowy. Ma być więcej zieleni.
 
- Zależy mi na tym, aby w mieście było jak najwięcej zieleni. Dlatego uznałem, że warto pomyśleć  o dodatkowych nasadzeniach drzew także w tym miejscu. Chcę, aby ulica Grunwaldzka była przyjazna mieszkańcom. Żeby ludzie chętnie tutaj spacerowali i odpoczywali – mówi Konrad Fijołek.
 
 
Zaktualizowany projekt modernizacji ulicy Grunwaldzkiej zakłada utrzymanie dotychczasowej zieleni, którą stanowią przede wszystkim drzewa rosnące na wysokości budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także utworzenie dwóch dodatkowych szpalerów drzew. Bliżej kamienic stojących po stronie wschodniej, drzewa mają rosnąć w donicach. Od strony zachodniej zostaną posadzone w gruncie. Nawierzchnia ulicy zostanie wyłożona kamiennymi płytami oraz kostką, nawiązującymi do ulic Kościuszki i 3 Maja. Przestrzeń ma być od nowa zaaranżowana stylowymi ławkami, parkletami i koszami na śmieci.
Reklama
Projekt zakłada także utworzenie monumentu z inskrypcją - pomnika Grunwaldzkiego, renowację zdroju ulicznego oraz montaż stojaków. Oświetlenie po przebudowie będzie wyposażone w energooszczędne oprawy LED.
 
Prace brukarskie poprzedzi wymiana sieci podziemnych, co ma zminimalizować ryzyko usterek, a co za tym idzie konieczności wykonywania wykopów w przyszłości.
 
Projekt przebudowy oraz dokumenty niezbędne do rozpoczęcia prac są już w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie. Do 6 lutego miasto czeka na oferty od firm zainteresowanych przeprowadzeniem remontu. Prace mają potrwać do końca roku.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

Rzeszów

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

RZESZÓW. Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa -  wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych.

Reklama