Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

Dodano: 10.03.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja budynku Corner Point - marzec 2025 / MWM Architekci
Wizualizacja budynku Corner Point - marzec 2025 / MWM Architekci

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Pozwolenie na budowę nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum Rzeszowa zostało wydane w sierpniu 2024 roku. Proces jego uzyskania trwał blisko 5 lat. Corner Point będzie pierwszym w stolicy Podkarpacia biurowcem klasy A.

Biurowiec powstanie u zbiegu ulic: Cieplińskiego, Zygmuntowskiej i Moniuszki. - Budynek w zamyśle ma przywracać tkance miejskiej jej ludzki wymiar poprzez uporządkowanie i uzupełnienie zabudowy oraz tworzenie wartościowych przestrzeni publicznych – informuje pracownia architektoniczna MWM Architekci, która jest autorem projektu Corner Point.

Biurowiec będzie posiadał sześć nadziemnych kondygnacji, na których znajdzie się ok. 6000 mkw. powierzchni biurowej. W części podziemnej zaprojektowano garaże na dwóch kondygnacjach.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę tego roku. - Trwa komercjalizacja i odliczmy dni do rozpoczęcia budowy – czytamy w najnowszym wpisie pracowni MWM Architekci w mediach społecznościowych. Roboty mają potrwać około dwóch lat.

Inwestorem jest rzeszowska spółka LEMAX.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami.

Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Rzeszów

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. 

Rzeszów

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Rzeszowie. W programie m.in. badania EKG i spirometria

RZESZÓW. W sobotę 16 listopada od godz. 9.00 do 13.00 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie panowie będą mogli wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych.

Reklama