Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

Dodano: 10.03.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja budynku Corner Point - marzec 2025 / MWM Architekci
Wizualizacja budynku Corner Point - marzec 2025 / MWM Architekci

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Pozwolenie na budowę nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum Rzeszowa zostało wydane w sierpniu 2024 roku. Proces jego uzyskania trwał blisko 5 lat. Corner Point będzie pierwszym w stolicy Podkarpacia biurowcem klasy A.

Biurowiec powstanie u zbiegu ulic: Cieplińskiego, Zygmuntowskiej i Moniuszki. - Budynek w zamyśle ma przywracać tkance miejskiej jej ludzki wymiar poprzez uporządkowanie i uzupełnienie zabudowy oraz tworzenie wartościowych przestrzeni publicznych – informuje pracownia architektoniczna MWM Architekci, która jest autorem projektu Corner Point.

Biurowiec będzie posiadał sześć nadziemnych kondygnacji, na których znajdzie się ok. 6000 mkw. powierzchni biurowej. W części podziemnej zaprojektowano garaże na dwóch kondygnacjach.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę tego roku. - Trwa komercjalizacja i odliczmy dni do rozpoczęcia budowy – czytamy w najnowszym wpisie pracowni MWM Architekci w mediach społecznościowych. Roboty mają potrwać około dwóch lat.

Inwestorem jest rzeszowska spółka LEMAX.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 

Rzeszów

Rzeszów dołącza do miast dochodzących roszczeń w związku z nowym prawem oświatowym

RZESZÓW. Sławomir Gołąb: "Samorządy zostały zmuszone do poniesienia kosztów, za które rząd nie chce przekazać środków finansowych"

Rzeszów

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Rzeszów

Spotkanie ws. drogi ekspresowej S19 w relacji Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Wyższe opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie niemal pewne. PGE postawiło ratusz pod ścianą

RZESZÓW. Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa zmieni lokalizację

RZESZÓW. Biuro Rady Miasta, które od około 10 lat mieści się w willi przy al. Pod Kasztanami 8, zostało zmuszone do zmiany lokalu.

Reklama