Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

Dodano: 19.02.2021 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyźni włamywali się do sklepów, taranując witryny samochodem marki daewoo, a następnie kradli papierosy i alkohol. Okradli w ten sposób dwa punkty.

Rzeszowscy policjanci pracowali nad sprawą włamań do dwóch sklepów, do których doszło w różnych częściach miasta. W obydwu przypadkach sprawcy posługiwali się tą samą metodą, tj. najpierw rozbijali witryny sklepów samochodem marki Daewoo Matiz, a następnie kradli papierosy i alkohol.

Do pierwszego z włamań doszło 10 lutego, w sklepie przy ul. Wieniawskiego. Złodzieje skradli 16 butelek alkoholu i 515 paczek papierosów. Drugie włamanie miało miejsce dwa dni później przy ul. Krajobrazowej, z mieszczącego się tam sklepu skradziono 45 paczek papierosów. Łączna wartość skradzionych towarów to ponad 9 tys. złotych.  

Funkcjonariuszom z wydziału kryminalnego udało się wytypować włamywaczy oraz zlokalizować auto wykorzystywane do włamań. Sprawcami okazali się mieszkańcy Rzeszowa w wieku 33 i 44 lat. Policjanci odzyskali również część skradzionego mienia. Przy mężczyznach funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci mefedronu i marihuany. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.
Reklama
Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście, gdzie doszło do pierwszego włamania. Policjanci ustalili, że włamania na ul. Wieniawskiego, mężczyźni dokonali wspólnie. Za drugie odpowiada tylko 33-latek. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazało się, że zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Dlatego zarzuty dotyczyły działania w warunkach recydywy, co skutkuje wyższym wymiarem kary. Mężczyźni usłyszeli również zarzuty posiadania niedozwolonych środków odurzających i substancji psychotropowych.

Decyzją sądu obaj podejrzani trafili na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Reklama