Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Tegoroczne spotkania otwarte na UR rozpoczną się wykładem o Marii Magdalenie

Dodano: 31.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do połowy 2019 roku czeka nas cztery spotkania w ramach cyklu wykładów otwartych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pierwsze z nich już 26 lutego.

Przypomnijmy, że cykl wykładów otwartych trwa już od kilku lat i rokrocznie każdy z wykładów prowadzony jest przez przedstawiciela innego wydziału uczelni.

Tegoroczny cykl rozpocznie się 26 lutego od wykładu dr hab. Magdaleny Rabizo-Birek (wydział filologiczny) o postaci Marii Magdaleny w literaturze i tekstach kultury.

Na kolejnym spotkaniu (26 marca) poruszony zostanie temat „Jak chronić przyrodę, czyli ekologia w praktyce”. Jego autorem jest prof. dr hab. Krzysztof Kukuła z wydziału biologiczno-rolniczego.

23 kwietnia uczestnicy wykładów otwartych będą mogli posłuchać o roli szkół jezuickich w edukacji społeczeństwa polskiego w okresie od XVI do XVIII wieku. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Roman Pelczar z wydziału pedagogicznego.
Reklama
Ostatnie spotkanie, kończące cykl w tym semestrze, odbędzie się 28 maja. Temat, jakim jest „Wybór papieża a kryzys na Cyprze – czyli o komentowaniu świata w prasie europejskiej” zostanie omówiony przez prof. dr hab. Zofie Bilut-Homplewicz, dr hab. Agnieszkę Mac oraz dr Iwonę Szwed. Będzie to drugi w tym roku wykład prowadzony przez przedstawicieli wydziału filologicznego.

Na cykl wykładów otwartych może przyjść każdy mieszkaniec Rzeszowa, a wstęp na spotkania jest bezpłatny. Wszystko odbywa się w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego w  budynku A1, przy ul. Rejtana 16c o godz. 17.00.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podkarpackie Targi Ślubne już w ten weekend

RZESZÓW. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Targi odbędą się w niedzielę w hali Podpromie.

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Reklama