Rzeszów - Niedziela, 15.03.2026
Reklama

Tegoroczne spotkania otwarte na UR rozpoczną się wykładem o Marii Magdalenie

Dodano: 31.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do połowy 2019 roku czeka nas cztery spotkania w ramach cyklu wykładów otwartych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pierwsze z nich już 26 lutego.

Przypomnijmy, że cykl wykładów otwartych trwa już od kilku lat i rokrocznie każdy z wykładów prowadzony jest przez przedstawiciela innego wydziału uczelni.

Tegoroczny cykl rozpocznie się 26 lutego od wykładu dr hab. Magdaleny Rabizo-Birek (wydział filologiczny) o postaci Marii Magdaleny w literaturze i tekstach kultury.

Na kolejnym spotkaniu (26 marca) poruszony zostanie temat „Jak chronić przyrodę, czyli ekologia w praktyce”. Jego autorem jest prof. dr hab. Krzysztof Kukuła z wydziału biologiczno-rolniczego.

23 kwietnia uczestnicy wykładów otwartych będą mogli posłuchać o roli szkół jezuickich w edukacji społeczeństwa polskiego w okresie od XVI do XVIII wieku. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Roman Pelczar z wydziału pedagogicznego.
Reklama
Ostatnie spotkanie, kończące cykl w tym semestrze, odbędzie się 28 maja. Temat, jakim jest „Wybór papieża a kryzys na Cyprze – czyli o komentowaniu świata w prasie europejskiej” zostanie omówiony przez prof. dr hab. Zofie Bilut-Homplewicz, dr hab. Agnieszkę Mac oraz dr Iwonę Szwed. Będzie to drugi w tym roku wykład prowadzony przez przedstawicieli wydziału filologicznego.

Na cykl wykładów otwartych może przyjść każdy mieszkaniec Rzeszowa, a wstęp na spotkania jest bezpłatny. Wszystko odbywa się w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego w  budynku A1, przy ul. Rejtana 16c o godz. 17.00.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Rzeszów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę PCLA. Wykonano już 65 proc. prac

RZESZÓW. W piątek na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki odbyła się uroczystość wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, na czele z prezesem Sebastianem Chmarą.

Rzeszów

Rzeszów walczy ze śniegiem. Najnowszy raport z akcji „Zima”

RZESZÓW. Intensywne opady śniegu, które rozpoczęły się w nocy z 13 na 14 lutego, postawiły w gotowości miejskie służby w Rzeszowie. Ratusz przekazał raport z dzisiejszych działań.

Rzeszów

Seria wypadków w powiecie rzeszowskim. Dwie osoby poszkodowane

RZESZÓW. Do trzech wypadków doszło w czwartek na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W zdarzeniach poszkodowane zostały dwie osoby. Rzeszowscy policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa rzeszowskie osiedla. Ogłoszono przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy ponad 800-metrowego fragmentu drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Rozstrzygnięcie przetargu ma się odbyć wczesną wiosną. Inwestycja częściowo będzie realizowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Przejechał przez opadające rogatki, uderzył w budynek i uciekł. Był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który z dużą prędkością przejechał przez przejazd kolejowy, mimo opadających rogatek, a następnie uderzył w budynek i ogrodzenie prywatnej posesji. Po...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na rondzie Kuronia. 4 osoby w szpitalu

RZESZÓW. Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący skodą przejechał przez rondo na wprost, a następnie zderzył się z bmw.

Reklama