Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Tegoroczne spotkania otwarte na UR rozpoczną się wykładem o Marii Magdalenie

Dodano: 31.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do połowy 2019 roku czeka nas cztery spotkania w ramach cyklu wykładów otwartych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pierwsze z nich już 26 lutego.

Przypomnijmy, że cykl wykładów otwartych trwa już od kilku lat i rokrocznie każdy z wykładów prowadzony jest przez przedstawiciela innego wydziału uczelni.

Tegoroczny cykl rozpocznie się 26 lutego od wykładu dr hab. Magdaleny Rabizo-Birek (wydział filologiczny) o postaci Marii Magdaleny w literaturze i tekstach kultury.

Na kolejnym spotkaniu (26 marca) poruszony zostanie temat „Jak chronić przyrodę, czyli ekologia w praktyce”. Jego autorem jest prof. dr hab. Krzysztof Kukuła z wydziału biologiczno-rolniczego.

23 kwietnia uczestnicy wykładów otwartych będą mogli posłuchać o roli szkół jezuickich w edukacji społeczeństwa polskiego w okresie od XVI do XVIII wieku. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Roman Pelczar z wydziału pedagogicznego.
Reklama
Ostatnie spotkanie, kończące cykl w tym semestrze, odbędzie się 28 maja. Temat, jakim jest „Wybór papieża a kryzys na Cyprze – czyli o komentowaniu świata w prasie europejskiej” zostanie omówiony przez prof. dr hab. Zofie Bilut-Homplewicz, dr hab. Agnieszkę Mac oraz dr Iwonę Szwed. Będzie to drugi w tym roku wykład prowadzony przez przedstawicieli wydziału filologicznego.

Na cykl wykładów otwartych może przyjść każdy mieszkaniec Rzeszowa, a wstęp na spotkania jest bezpłatny. Wszystko odbywa się w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego w  budynku A1, przy ul. Rejtana 16c o godz. 17.00.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 pod Rzeszowem. 35-latek zginął na miejscu

RZESZÓW. Kierujący osobowym chryslerem uderzył w ciężarowe Iveco.

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Dodatkowe połączenie z Jasionki do stolicy Włoch

RZESZÓW/JASIONKA. Od 29 października samoloty Wizz Air latają trzy razy w tygodniu z podrzeszowskiej Jasionki do Rzymu.

Reklama