Reklama

Aktualności / Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

Dodano: 24.04.2019 r.

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta pojawił się projekt uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości w rejonie ul. Borowej i Żywicznej. Radni PiS apelowali do pozostałych członków Rady o przeznaczenie tych terenów pod budowę aquaparku.

Jeszcze przed rozpoczęciem wczorajszej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości przed rzeszowskim Ratuszem organizowali krótki briefing prasowy odnośnie budowy aquaparku na terenach w rejonie ulicy Żywicznej i Borowej.

„Dobry program i sprawne zarządzanie mogą dać gwarancję tego, że tego typu inwestycje będą przynosiły miastu zysk. Przykładem jest aquapark we Wrocławiu. Prawo i Sprawiedliwość dzisiaj proponuje budowę w Rzeszowie aquaparku na gruntach, które miasto dzisiaj niestety zamierza sprzedać” – wyjaśniał podczas briefingu szef klubu PiS, Marcin Fijołek.

Projekt uchwały, o której wspomina radny, dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha. Zgodnie z uzasadnieniem, ww. działki mają być przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, a sama ich sprzedaż ma odbyć się w drodze przetargu nieograniczonego.

Pomysł radnych PiS miał charakter apelu do prezydenta Rzeszowa o ustalenie kierunków działania, jednak zanim jeszcze przystąpiono do uchwalania projektów, temat aquaparku został odrzucony przez radnych na etapie dodawania dodatkowych punktów do porządku obrad. Nie oznaczało to jednak zakończenia dyskusji i do aquaparku powrócono przy omawianiu ww. projektu uchwały.

„W momencie gdy miasto pozbędzie się tych działek, to w moim przekonaniu straci bezpowrotnie szanse na to, aby w tamtym terenie tego typu inwestycje uruchomić” – informował Marcin Fijołek, który jako dodatkowy atut tych terenów wskazywał dobrze skomunikowaną lokalizację.

Poza przedstawicielami PiS pozostali radni niezbyt przychylnie podeszli do pomysłu budowy aquaparku na Staromieściu. Większość, w tym Konrad Fijołek (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Wiesław Buż (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Tomasz Kamiński (Rozwój Rzeszowa) oraz Andrzej Dec (przewodniczący Rady Miasta), byli za zabudową północnej części miasta.  

„To, że aquapark jest oczekiwany przez mieszkańców pokazały już niejedne badania. Nie sztuką jest podbijać bębenek z wielkimi oczekiwaniami. Uważam, że każdy teren ze wskazaniem na dobrą inwestycje jest tematem rozwojowym dla miasta i mieszkańców” – stwierdził wiceprzewodniczący Wiesław Buż.

Ostatni i niejako decydujący głos w dyskusji należał do zastępcy prezydenta Rzeszowa Marka Ustrobińskiego, który objaśnił radnym, że na terenie Staromieścia obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, który jest zgodny z zabudową terenów.

„Ponad 1,5 roku temu uchwaliliśmy plan zagospodarowania przestrzennego na Staromieściu. Tego [mowa o aquaparku – przyp.red.] tam się nie da zbudować, ta propozycja jest niemożliwa do realizacji” – mówił Ustrobiński.

Po dyskusji, którą musiał przerwać wnioskiem radny Mirosław Kwaśniak, przyszedł czas na głosowanie w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż działek. Projekt uchwały został przyjęty.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli ...

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drug...

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przej...

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta - Aktualności Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rze...

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego - Aktualności Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 wrześn...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: