Rzeszów - Piątek, 06.02.2026
Reklama

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

Dodano: 19.04.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która rozbuduje tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe rozciągają się pomiędzy ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego. Składa się na nie, oprócz roślinności, wiele elementów: ścieżki piesze i rowerowe, scena plenerowa, place zabaw, górka saneczkowa. W tym roku zostanie wykonany kolejny etap rozbudowy osiedlowych terenów rekreacyjnych. Zaplanowano m.in. rozbudowę sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia. Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych.

Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa o nieregularnym kształcie, przypominającym bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy.

Przetarg na wybór firmy, która zrealizuje inwestycję już trwa. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy na jej realizację.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

WYPADEK

Czołowe zderzenie w Szklarach. 3 osoby ranne, w tym małe dziecko

SZKLARY. Do zderzenia dwóch samochodów doszło dziś w miejscowości Szklary w powiecie rzeszowskim. Trzy osoby, w tym kilkunastomiesięczne dziecko trafiło do szpitala. Na miejscu lądował helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

Rzeszów International Acro Cup

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Reklama