Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane
Dodano: 19.04.2022 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która rozbuduje tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.
Tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe rozciągają się pomiędzy ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego. Składa się na nie, oprócz roślinności, wiele elementów: ścieżki piesze i rowerowe, scena plenerowa, place zabaw, górka saneczkowa. W tym roku zostanie wykonany kolejny etap rozbudowy osiedlowych terenów rekreacyjnych. Zaplanowano m.in. rozbudowę sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia. Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych.
Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa o nieregularnym kształcie, przypominającym bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy.
Przetarg na wybór firmy, która zrealizuje inwestycję już trwa. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy na jej realizację.
RZESZÓW. Dostępny jest już nowy integracyjny plac zabaw, który powstał w sąsiedztwie Lisiej Góry. Koszt inwestycji o powierzchni ponad 700 m² to prawie 500 tysięcy zł.
RZESZÓW. Bez głosu sprzeciwu został dziś uchwalony przyszłoroczny budżet Rzeszowa opiewający na 1,76 mld zł. Głosowanie odbyło się podczas specjalnej sesji rady miasta.
RZESZÓW. 57 pieców kaflowych i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych zlikwiduje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”.
RZESZÓW. Rzeszowianie mogą bezpłatnie oddać elektrośmieci do paczkomatów InPost. To w ramach akcji RePaczka – kolejnego sposobu na recykling tych odpadów w naszym mieście.
RZESZÓW. W piątek na skwerze Millenium Hall wystartował sezon na łyżwiarskie szaleństwo. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz