Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Inwestor wycofał się z planu zabudowy przestrzeni zielonej pomiędzy Capital Park i ul Zagłoby. Pomogły protesty mieszkańców, którzy uważają, że teraz powinien być przeznaczony pod zieleń publiczna urządzoną z placem zabaw dopuszczającą lokalizację usług publicznych jak przedszkole lub żłobek.

We wrześniu poprzedniego roku informowaliśmy o możliwej zabudowie ww. terenu. Obszar zielony w tej strefie przeznaczono pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną (więcej o uchwale TUTAJ). Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni zaakceptowali projekt uchwały mówiący o uchyleniu uchwały. Z zabudowy terenu wycofał się inwestor, w związku z protestami mieszkańców.

„Taka nagła zmiana jest dla mnie nie do zrozumienia i być może mieszkańcy mieli rację, jeżeli chodzi o wysokość zabudowy, ale prace projektowe trwały długo i miasto nie powinno wyrażać zmiany stanowiska w tej sprawie” – mówiła Jolanta Kaźmierczak, radna Platformy Obywatelskiej. Odmienne zdanie miał jej klubowy kolega, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.
Reklama
W projekcie uchwały czytamy, że przeciw zabudowanie opowiedziało się łącznie 46 osób. Byli to mieszkańcy budynków mieszkalnych położonych przy ul. Niepodległości 1 i ul. Zagłoby 8: „Złożone uwagi świadczą dobitnie, że mieszkańcy budynków mieszkalnych położonych przy ul. Niepodległości 1 i ul. Zagłoby 8, nie zgadzają się z nowymi zasadami zabudowy i zagospodarowania terenów”.

Jaka zatem będzie przyszłość tego terenu? Mieszkańcy życzą sobie przeznaczenia terenu pod zieleń publiczną urządzoną z placem zabaw, z dopuszczeniem lokalizacji usług publicznych związanych z edukacją i kulturą, np. publiczne przedszkole lub żłobek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama