Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Inwestor wycofał się z planu zabudowy przestrzeni zielonej pomiędzy Capital Park i ul Zagłoby. Pomogły protesty mieszkańców, którzy uważają, że teraz powinien być przeznaczony pod zieleń publiczna urządzoną z placem zabaw dopuszczającą lokalizację usług publicznych jak przedszkole lub żłobek.

We wrześniu poprzedniego roku informowaliśmy o możliwej zabudowie ww. terenu. Obszar zielony w tej strefie przeznaczono pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną (więcej o uchwale TUTAJ). Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni zaakceptowali projekt uchwały mówiący o uchyleniu uchwały. Z zabudowy terenu wycofał się inwestor, w związku z protestami mieszkańców.

„Taka nagła zmiana jest dla mnie nie do zrozumienia i być może mieszkańcy mieli rację, jeżeli chodzi o wysokość zabudowy, ale prace projektowe trwały długo i miasto nie powinno wyrażać zmiany stanowiska w tej sprawie” – mówiła Jolanta Kaźmierczak, radna Platformy Obywatelskiej. Odmienne zdanie miał jej klubowy kolega, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.
Reklama
W projekcie uchwały czytamy, że przeciw zabudowanie opowiedziało się łącznie 46 osób. Byli to mieszkańcy budynków mieszkalnych położonych przy ul. Niepodległości 1 i ul. Zagłoby 8: „Złożone uwagi świadczą dobitnie, że mieszkańcy budynków mieszkalnych położonych przy ul. Niepodległości 1 i ul. Zagłoby 8, nie zgadzają się z nowymi zasadami zabudowy i zagospodarowania terenów”.

Jaka zatem będzie przyszłość tego terenu? Mieszkańcy życzą sobie przeznaczenia terenu pod zieleń publiczną urządzoną z placem zabaw, z dopuszczeniem lokalizacji usług publicznych związanych z edukacją i kulturą, np. publiczne przedszkole lub żłobek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Rzeszów

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Rzeszów

Rzeszowska grupa SPEED w akcji. Przejęto ponad 5000 paczek papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości blisko 100 tys. zł.

Reklama