Rzeszów - Niedziela, 31.05.2026
Reklama

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

Dodano: 27.02.2026 r. / Redakcja

Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów
Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

- Testy to kolejna możliwość weryfikacji różnorodnych rozwiązań technologicznych stosowanych przez producentów autobusów zeroemisyjnych - nie tylko w dokumentach, lecz w warunkach normalnej eksploatacji liniowej – czytamy w komunikacje MPK Rzeszów.

Testowany pojazd to nowoczesny, w pełni elektryczny autobus miejski o długości 12 metrów, zaprojektowany z myślą o wydajnym i bezemisyjnym transporcie w przestrzeni miejskiej. Pojazd napędzany jest silnikiem VEM DKLBZ o mocy maksymalnej 180 kW.

Ma na wyposażeniu m.in. klimatyzację, konwektorowe ogrzewanie, oświetlenie LED, elektroniczne tablice kierunkowe, izolowaną kabinę kierowcy, czujniki cofania oraz system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).

Reklama

„Elektryk” wyposażony jest w baterie typu NMC o pojemności 362 kWh. Na jednym ładowaniu może przejechać do 350–400 km. Pojazd pomieści do 100 pasażerów.
Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się testowany autobus, możecie skorzystać z aplikacji "MyBus OnLine" oraz na stron czynaczas.pl i mpkrzeszow.pl. Numer taborowy pojazdu to #16.

Autobus będzie jeździł po ulicach Rzeszowa do 11 marca br.

BMC Procity+ 12M EV to kolejny pojazd testowany w ciągu ostatnich kilku miesięcy na ulicach Rzeszowa. Jesienią ubiegłego roku testowane były elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Reklama

Komentarze

Pawel Euro 28.02.2026, godz. 13:09
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Reklama