Rzeszów - Wtorek, 09.06.2026
Reklama

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

Dodano: 27.02.2026 r. / Redakcja

Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów
Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

- Testy to kolejna możliwość weryfikacji różnorodnych rozwiązań technologicznych stosowanych przez producentów autobusów zeroemisyjnych - nie tylko w dokumentach, lecz w warunkach normalnej eksploatacji liniowej – czytamy w komunikacje MPK Rzeszów.

Testowany pojazd to nowoczesny, w pełni elektryczny autobus miejski o długości 12 metrów, zaprojektowany z myślą o wydajnym i bezemisyjnym transporcie w przestrzeni miejskiej. Pojazd napędzany jest silnikiem VEM DKLBZ o mocy maksymalnej 180 kW.

Ma na wyposażeniu m.in. klimatyzację, konwektorowe ogrzewanie, oświetlenie LED, elektroniczne tablice kierunkowe, izolowaną kabinę kierowcy, czujniki cofania oraz system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).

Reklama

„Elektryk” wyposażony jest w baterie typu NMC o pojemności 362 kWh. Na jednym ładowaniu może przejechać do 350–400 km. Pojazd pomieści do 100 pasażerów.
Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się testowany autobus, możecie skorzystać z aplikacji "MyBus OnLine" oraz na stron czynaczas.pl i mpkrzeszow.pl. Numer taborowy pojazdu to #16.

Autobus będzie jeździł po ulicach Rzeszowa do 11 marca br.

BMC Procity+ 12M EV to kolejny pojazd testowany w ciągu ostatnich kilku miesięcy na ulicach Rzeszowa. Jesienią ubiegłego roku testowane były elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Reklama

Komentarze

Pawel Euro 28.02.2026, godz. 13:09
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na A4. Zablokowany pas ruchu w kierunku Krakowa

RZESZÓW. Na odcinku autostrady A4 pomiędzy Rzeszowem i Sędziszowem Młp. doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 

Rzeszów

Jedna ze świątecznych iluminacji ma szansę zostać w mieście na dłużej

RZESZÓW.  Miasto negocjuje z formą Multidekor wykup napisu.

Rzeszów

Policjantki wsparły „Rzeszowski Klub Amazonek. Na konto stowarzyszenia wpłynęło 12 tys. zł

RZESZÓW. „Kobiety Kobietom” - kalendarz na 2020 rok - podbił serca darczyńców z całej Polski.

Rzeszów

Z Rzeszowa polecimy do Gdańska i Zadaru [ROZKŁAD LOTÓW]

RZESZÓW. Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano w dniach od 25 kwietnia do 26 września. 

Rzeszów

Policjant z Rzeszowa z ministerialnym orderem za oddawanie krwi

RZESZÓW. Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymują krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi.

Rzeszów

Tragiczny wypadek przy ul. Okulickiego. Mężczyznę przygniótł wózek widłowy

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 6.00. 60-latek zmarł.

Rzeszów

Walka o parking trwa. Ratusz skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

RZESZÓW. Decyzją sejmiku województwa podkarparpackiego parking dla pojazdów przewożących odpady niebezpieczne znajdzie się przy ul. Ciepłowniczej.

Rzeszów

Z rzeszowskich przystanków znikną reklamy

RZESZÓW. ZTM przestaje dzierżawić miejsca reklamowe na przystankach.

Reklama