Rzeszów - Poniedziałek, 09.02.2026
Reklama

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

Dodano: 02.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, przed godz. 19:00. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że leżącego w łazience 37-latka znalazł najbliższy członek rodziny. Mężczyzna był reanimowany przez ratowników medycznych. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Z pomiarów wykonanych przez strażaków wynikało, że w pomieszczeniu było podwyższone stężenie tlenku węgla.

Decyzją prokuratora ciało 37-latka zostało zabezpieczone do badań.

„Cichy zabójca” - policja przypomina

Reklama

Policja apeluje o zachowanie ostrożności, przypominając, że tlenek węgla stanowi śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia. Nie bez przyczyny nazywany jest „cichym zabójcą” – jest bezwonny, bezbarwny i niewyczuwalny dla człowieka, nie powoduje łzawienia oczu ani podrażnień. W zależności od stężenia może wywoływać zawroty i bóle głowy, prowadzić do utraty przytomności, a w skrajnych przypadkach do śmierci.

Najczęstszą przyczyną ulatniania się czadu, a tym samym zatruć tlenkiem węgla, są niesprawne lub niewłaściwie drożne przewody kominowe, wentylacyjne, spalinowe oraz dymowe. Źródłem zagrożenia mogą być również wadliwe instalacje lub nieprawidłowo działające urządzenia grzewcze.

Oto kilka wskazówek, które mogą zmniejszyć niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla:

• zapewnijmy prawidłową wentylację pomieszczeń;
• stosujmy drzwi i okna z funkcją mikrowentylacji;
• nigdy nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych;
• z pomocą fachowców dokonujmy okresowych przeglądów instalacji kominowej, wentylacyjnej i urządzeń grzewczych;
• nie spalajmy niczego w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach; zainstalujmy czujniki czadu.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

RZESZÓW. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Rzeszów

W piątek i w sobotę elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka będzie hałasować

RZESZÓW. Na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. większym hałasem.

Rzeszów

Ul. Myśliwska będzie oświetlona

RZESZÓW. Na ulicy Myśliwskiej na os. Pogwizdów Nowy powstanie oświetlenie. Inwestycja była jednym z zadań zgłoszona do tzw. kontaktów osiedlowych, w trakcie kampanii wyborczej Konrada Fijołka, które zobowiązał się realizować już jako...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały trzy kolejne pojemniki na elektroodpady. Łącznie w mieście jest już 38 miejsc, gdzie można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Kolejny krok w sprawie utworzenia drogi rowerowej z Rzeszowa do Łańcuta

RZESZÓW. Około 20 kilometrów długości ma mieć trasa rowerowa, która połączy Rzeszów z Łańcutem. We wtorek prezydent Konrad Fijołek rozmawiał z władzami sąsiednich gmin o możliwościach jej przebiegu.

Rzeszów

Rzeszowskie Pogotowie ma nowe ambulanse

RZESZÓW. Trzy nowe ambulanse trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z POIiŚ, z budżetu wojewody podkarpackiego oraz dzięki wsparciu Miasta Rzeszów.

Rzeszów

Od 1 lutego droższe bilety komunikacji miejskiej. Koniec bezpłatnych przejazdów dla bezrobotnych

RZESZÓW. Od 1 lutego 2022 r. za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej zapłacimy więcej. 

Rzeszów

Rzeszowski Bon Żłobkowy - nabór wniosków

RZESZÓW. Ponad 500 dzieci korzystało regularnie z bonu żłobkowego w Rzeszowie w ubiegłym roku. Aby móc z niego nadal korzystać, konieczne jest złożenie wniosku o przedłużenie świadczenia.  

Reklama