Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

Dodano: 23.02.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. 39-letnia funkcjonariuszka pracująca jako psycholog, została zaatakowana przez tymczasowo aresztowanego podczas rutynowej konsultacji psychologicznej. Niestety, kobieta zmarła.

W celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia zabezpieczono monitoring. Przesłuchiwani są wszyscy, którzy mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat sprawy. - Osadzony jako tymczasowo aresztowany, nie był zakwalifikowany do kategorii niebezpiecznych – powiedział podczas konferencji prasowej Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał specjalną komisję, która zajmie się wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tragedii.

39-letnia funkcjonariuszka pełniła służbę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie od października 2010 roku. Pracowała na stanowisku starszego psychologa w oddziale dla tymczasowo aresztowanych. Szkoliła również młodych funkcjonariuszy, którzy stawiali pierwsze kroki w Służbie Więziennej.

Kobieta osierociła dwóch synów.  
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM Rzeszów: Bilety jednorazowe już dostępne w aplikacji zbiletem.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadził możliwość zakupu biletów jednorazowych przez aplikację zbiletem.pl.

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła nowy rok akademicki

RZESZÓW. 9 października zainaugurowano 70 jubileuszowy rok akademicki na Politechnice Rzeszowskiej . Uroczystość odbyła się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rzeszów

Znamy listę projektów do głosowania w ramach RBO na 2021 rok

RZESZÓW. 93 zadania znalazły się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Reklama