Rzeszów - Wtorek, 20.01.2026
Reklama

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 88-latki z Trzciany

Dodano: 24.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się poszukiwania 88-letniej mieszkanki Trzciany, której zaginięcie zgłosili wczoraj zaniepokojeni sąsiedzi. W działania poszukiwawcze zaangażowane były służby oraz mieszkańcy miejscowości. W akcji wykorzystano również policyjne drony. Niestety, kobietę znaleziono martwą.

W niedzielę po godz. 13:00 dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 88-letniej mieszkanki miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim. Kobieta mieszkała samotnie. Po raz ostatni była widziana w piątek, w godzinach popołudniowych na terenie swojej posesji.

“Ze względu na wiek zaginionej oraz trudne warunki atmosferyczne decyzją I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Rafała Drysia, ogłoszono alarm dla policjantów z Komisariatu Policji II, kryminalnych z KMP w Rzeszowie oraz policyjnych przewodników psów. W czynności zaangażowano także funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej przy wsparciu mundurowych z Oddziału Prewencji Policji. W poszukiwania włączyli się także ratownicy z psami z rzeszowskiego Stowarzyszenia Zespołów Cywilnych Ratowniczych z Psami „STORAT”, sąsiedzi zaginionej i mieszkańcy miejscowości” – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Reklama

W akcji poszukiwawczej wykorzystane zostały również policyjne drony wyposażone w kamery, z powierza monitorowały teren, gdzie po raz ostatni widziana była zaginiona.

Dzisiaj, przed godz. 15:00 jeden z ochotników odnalazł ciało 88-latki. Policjanci pod nadzorem prokuratotra przeprowadzili olgędziny miejsca i zabezpieczyli ślady.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Rzeszów

Wróci stary system odbioru śmieci. Andrzej Gutkowski: „Nie chcemy zwiększać odpłatności dla mieszkańców”

RZESZÓW. Ratusz wraca do starego systemu odbioru odpadów mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Mieszkańcy musza się liczyć z utrudnieniami w piątek i niedziele. 

Rzeszów

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Reklama