Rzeszów - Wtorek, 22.07.2025
Reklama

Tragiczny finał zabawy na śniegu. 8 i 7-latek spadli z 4-metrowej skarpy, w akcji helikopter LPR

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

BEZMIECHOWA. Dwaj bracia, 8 i 7-latek, podczas zjeżdżania z góry na gumowym pontonie, spadli z ponad 4-metrowej skarby. Obaj trafili do szpitala w Rzeszowie. Starszy w ciężkim stanie był transportowany śmigłowcem LPR.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 15:00 na terenie szybowiska w miejscowości Bezmiechowa w powiecie leskim. Zajmujący się sprawą policjanci, ustalili wstępnie, że bracia w wieku 8 i 7 lat, którzy przyjechali do Bezmiechowej wraz z rodzicami, zjeżdżali z górki na gumowym pontonie. Ze względu na dużą prędkość, chłopcom nie udało się wyhamować i spadli z ponad 4 metrowej skarpy znajdującej się nad drogą. Świadkiem zdarzenia była przejeżdżająca tamtędy kobieta, która zadzwoniła po pomoc.

8-latek odniósł poważne obrażenia i w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie. Jego młodszy brat, z mniej groźnymi obrażeniami, również trafił do szpitala na szczegółowe badania.

Reklama

Rodzice chłopców, 45-letni ojciec i 42-letnia matka byli trzeźwi.

„Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia mając na uwadze przepisy art. 160. Kodeksu Karnego, czyli nieumyślne narażenie osób pozostających pod opieką na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Lesku.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży o rozwagę i rozsądek podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na śniegu.

Źródło: KPP w Lesku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Reklama