Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

Dodano: 12.07.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego tragicznego wypadku na ul. Lubelskiej. Kierujący oplem astrą, jadąc w kierunku centrum miasta, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę. Mimo podjętej akcji ratunkowej, życia 73-latka nie udało się uratować.

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej. Jak wstępnie ustalili interweniujący na miejscu policjanci, kierujący samochodem marki Opel Astra, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku ulicy Wyzwolenia, na skrzyżowaniu z ulica Borową, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę.

73-letni pieszy, mieszkaniec Rzeszowa, najprawdopodobniej przechodził przez jezdnię z prawej strony na lewą. Mimo podjętej akcji ratunkowej, w wyniku odniesionych obrażeń, pieszy zmarł na miejscu. 25-letni kierujący oplem, mieszkaniec gminy Trzebownisko był trzeźwy.

Policjanci pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Linie 0A i 0B z cięciami kursów

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji: „To całkowite zaprzepaszczenie tego wszystkiego co udało się pozytywnie zmienić w rzeszowskiej komunikacji miejskiej w ostatnich latach”.

Rzeszów

Bez niespodzianek w meczu z Vervą Warszawa

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w hali Podpromie z liderem tabeli, Vervą Warszawa ORLEN Paliwa 1:3.

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa przeciwko parkingowi na ul. Ciepłowniczej. Będzie apel do wojewody

RZESZÓW. Radni apelują do wojewody podkarpackiego o unieważnienie uchwały Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Rzeszów

WSIiZ stawia na ekologię. Z własnym kubkiem kawa i herbata taniej

Z własnym kubkiem studenci kupią taniej kawę i herbatę w punktach gastronomicznych uczelni, natomiast uczniowie ALO w zamian za stare firanki, otrzymają bezpłatnie ekoworeczek na zakupy.  

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty pod Rzeszowem

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 19:00 w Pogwizdowie Starym w powiecie rzeszowskim.

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Reklama