Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
RZESZÓW. Specjaliści z Google Polska gościli w Podkarpackim Centrum Innowacji. 18 i 19 października odbywały się bezpłatne szkolenia, które dotyczyły m.in. zagospodarowania czasu wolnego, segregacji odpadów, komunikacji miejskiej oraz pozyskiwania klientów.

Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza. Podczas wspólnego działania powstały innowacyjne rozwiązania i prototypy z różnych dziedzin życia.

„Design thinking to metoda działania o szerokim zasięgu, która odniosła sukces na arenie międzynarodowej. Jest stosowana podczas tworzenia nowej usługi i produktu, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań lub usuwania problemów. Tutaj liczy się wspólne działanie, które generuje wiele cennych pomysłów” – wyjaśniają sposób działania tej metody Anna Stępkowska i  Marek Nowak trenerzy z Google Polska.

Fachowcy z Google przekazują swoją wiedzę podczas bezpłatnych warsztatów i spotkań w całej Polsce. Jedno z nich miało miejsce w dniach 18-19 października br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, gdzie promowano design thinking. Uczestnicy warsztatów działali w kilku grupach badawczych.

„To przykłady, że design thinking jest metodą szerokiego zastosowania. Chcemy, by właśnie takie inspirujące szkolenia wspierały rozwój Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów” – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w Podkarpackim Centrum Innowacji.
Reklama
Podczas pracy z trenerami Google powstały prototypy, które odnosiły się do zagospodarowania czasu wolnego, czytelnictwa, segregacji odpadów, edukacji, komunikacji miejskiej, pozyskiwania klientów i promocji. Szkolenia były bezpłatne w ramach programu: „Projektanci Innowacji PFR”.

„Podkarpackie Centrum Innowacji to facylitator, czyli miejsce łączące naukę, biznes, studentów, organizacje pozarządowe i administrację. Naszym celem jest rozwijanie kluczowych umiejętności badaczy i studentów, wsparcie projektów rozwojowych, nowych technologii i startupów dla Podkarpacia” – mówi Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Warsztaty design thinking obejmowały szerokie grono odbiorców. Pośród nich znaleźli się przedstawiciele biznesu, kadra techniczna, środowiska naukowe, humaniści i artyści: „Podczas warsztatów wyzwalamy  kreatywność i inspirację do działania. Pokazujemy jak ważną rolę odgrywa  praca w zespole, dzięki której powstają prototypy poddane testom przez użytkowników. To cenne wnioski mogące posłużyć do dalszego rozwoju każdego z nich” – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Tomasz Gulak z Google Polska.

Źródło: Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

4 wypadki, 7 osób rannych. Rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Cztery wypadki i siedem osób rannych – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Agnieszka Holland spotka się z młodzieżą w Rzeszowie

RZESZÓW. Znana polska reżyserka filmowa i teatralna, Agnieszka Holland będzie gościem najbliższego spotkania z cyklu „Młode Myśli – Wielkie Rozmowy”. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 26 listopada w WSPiA.

Rzeszów

Nowości w Parku Sybiraków. Trwa rewitalizacja [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rewitalizacja części Parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa w Rzeszowie. Powstaje tam m.in. nowy plac zabaw, zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń oraz pojawi się sporo nowych roślin.

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Reklama