Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Trudna sytuacja na ulicach Rzeszowa. Miejskie służby od wczoraj w akcji

Dodano: 07.01.2026 r. / Redakcja

Intensywne opady śniegu w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Intensywne opady śniegu w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Intensywne opady śniegu znacząco utrudniły poranny ruch na ulicach miasta. Wielu mieszkańców musiało liczyć się z opóźnieniami w drodze do pracy, szkół i przedszkoli. Aby zminimalizować skutki trudnych warunków pogodowych, na rzeszowskie ulice skierowano kilkadziesiąt pojazdów oraz ponad 100 pracowników odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg.

Akcja "Zima" na ulicach Rzeszowa

Jak przekazał Urząd Miasta Rzeszowa, miejskie służby rozpoczęły akcję „Zima” jeszcze wczoraj o godz. 23:00. - W pierwszej kolejności na ulice wyjechały pojazdy obsługujące drogi standardów I, II i III – zaznacza Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa.

W teren wyjechało około 70 pojazdów, w tym pługopiaskarki i ciągniki. W działania zaangażowano około 120 osób. - Odśnieżane są wszystkie standardy dróg, a także chodniki, rozjazdy, skrzyżowania oraz zatoki przystankowe. Prace prowadzone są w warunkach wzmożonego ruchu – przekazała rzeczniczka Prezydenta.

Jak zapewnia MPGK Rzeszów, lider konsorcjum odpowiedzialnego za zimowe utrzymanie dróg w stolicy Podkarpacia, od godz. 4.00 rano, w ciągu maksymalnie 12 godzin „wszystkie ulice, chodniki, jezdnie i zatoki przystankowe na terenie gminy Miasto Rzeszów mają zostać odśnieżone”.

Z kolei Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych odpowiedzialny za utrzymanie czystości i bezpieczeństwa na 22,5 ha terenów gminnych oraz 20 ha terenów wspólnot mieszkaniowych, obejmujących m.in. chodniki, parkingi oraz place, poinformowała, że firmy odpowiedzialne za obsługę tych terenów, rozpoczęły prace od godz. 4:00 rano. Działania obejmują odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni piaskiem lub dolomitem drogowym, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i użytkownikom parkingów.

- Wszystkie działania służb miejskich prowadzone są w trybie ciągłym. Priorytetem pozostaje utrzymanie przejezdności głównych ciągów komunikacyjnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i użytkowników transportu publicznego – podkreśla Marzena Kłeczek-Krawiec. Jak dodaje, sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez odpowiednie służby miejskie.

Reklama

Opóźnione autobusy MPK

Dzisiejsze utrudnienia obejmują również pasażerów komunikacji miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie opublikowało komunikat o możliwych opóźnieniach w kursowaniu autobusów. "Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, autobusy mogą kursować dziś z opóźnieniami. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy i wyrozumiałość - czytamy w komunikacie.

Ostrze zenie IMGW. Śniegu będzie jeszcze więcej

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie I stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu w Rzeszowie oraz w kilku innych regionach województwa podkarpackiego.

Dziś od godz. 24:00 do jutra (8.01) do godz. 17:00 synoptycy prognozują, że spadnie od 10 do 15 cm śniegu, miejscami do 20 cm. Opadom śniegu towarzyszyć będzie miejscami umiarkowany wiatr, osiągający w porywach do około 50 km/h, w związku z tym w wielu miejscach mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Alert dotyczy powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki i strzyżowski.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Rzeszów

Nowa struktura Urzędu Miasta Rzeszowa. Ratusz szuka pracowników

RZESZÓW. 1 stycznia 2022 r. nastąpi reorganizacja struktury Urzędu Miasta Rzeszowa. Ogłoszono już konkursy na nowe stanowiska.

Rzeszów

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę

RZESZÓW. Kilkadziesiąt pługów i posypywarek jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie dróg i chodników w Rzeszowie. Przygotowano też dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku.

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Reklama