Rzeszów - Środa, 03.09.2025
Reklama

Trudne warunki na drogach. Kilkadziesiąt kolizji i wypadki w Rzeszowie i pow. rzeszowskim

Dodano: 17.01.2024 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci od kilku dni apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego panują trudne warunki. W wielu miejscach, pod powierzchnią białego puchu, drogi są oblodzone. Tylko wczoraj rzeszowscy policjanci odnotowali blisko 40 kolizji i 5 wypadków. - Główną przyczyną wszystkich zdarzeń było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Około godz. 10:30, na ul. Rejtana w Rzeszowie doszło do potrącenia kobiety. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 38-letni kierowca mercedesa, na oznakowanym przejściu dla pieszych potracił 19-letnią kobietę.  Piesza z urazem nogi trafiła do szpitala.

Po godz. 15:00, na ul. Kochanowskiego, 20-letni kierujący hondą, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się ze skodą, którą kierowała 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Kobieta trafiła do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło przed godz. 17:00 na skrzyżowaniu ul. Odrzykońskiej z ul. Iwonicką. 45-letnia kierująca mitsubishi, najechała na tył stojącego przed nią citroena. Następnie citroen, uderzył jeszcze we fiata. W tym zdarzeniu ucierpiała jego kierująca, 42-letnia mieszkanka Rzeszowa.
Reklama
Do podobnego zdarzenia doszło tuż po godz. 19:00 na ul. Dębickiej. 23-letni kierowca renault, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał na przeciwległy pas, doprowadzając do zderzenia z toyotą. W wyniku zderzenia, kierująca toyotą, 44-letnia mieszkanka Rzeszowa trafiła do szpitala.

Wieczorem, o godz. 20:00 doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych na ul. Podgórskiej. 27-letni kierujący toyotą, nie ustąpił pierwszeństwa i potracił 31-letnią kobietę. Piesza trafiła do szpitala.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Niestety, dziś nie będzie lepiej na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź. W Rzeszowie alert obowiązuje od godz. 17:00.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Reklama