Rzeszów - Sobota, 17.01.2026
Reklama

Trudne warunki na drogach Rzeszowa i regionu. Auta wpadały do rowów [ZDJĘCIA]

Dodano: 12.01.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci kilkukrotnie interweniowali dziś na drogach Rzeszowa i powiatu w związku ze zdarzeniami drogowymi. Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W trzech przypadkach samochody zakończyły jazdę w rowach.

– W tak trudnych warunkach, jakie obecnie panują na drogach Rzeszowa i powiatu, wcale nie trzeba jechać szybko, aby wpaść w poślizg i w rezultacie doprowadzić do kolizji lub wypadku – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Pierwsze z dzisiejszych zdarzeń miało miejsce około godz. 6:00 w rejonie szkoły przy ul. Gościnnej w Rzeszowie. 21-letni kierowca samochodu osobowego wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Reklama

Do podobnej sytuacji doszło przed godz. 11:00 w Świlczy. Dyspozytor numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o samochodzie leżącym w rowie, w którym mogą znajdować się osoby. Skierowani na miejsce policjanci zastali w pojeździe 28-letnią kierującą. Jak ustalili, kobieta straciła panowanie nad autem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, zjechała z drogi i dachowała. Na szczęście nie doznała powaznych obrażeń.

Kilkanaście minut później, na autostradzie A4 w Trzebownisku, 25-letnia kobieta kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas manewru wyprzedzania przez busa spod jego kół wyleciało błoto pośniegowe, które uderzyło w przednią szybę auta. To doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem.

Ostatnie z poważniejszych zdarzeń miało miejsce przed godz. 12:30 w Zgłobniu, w gminie Boguchwała. Policjanci ustalili, że kobieta kierująca dacią prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem Arteon. Aby uniknąć zderzenia, druga z kobiet zjechała z jezdni i wpadła do rowu. W wyniku zdarzenia 33-latka została ranna i karetką pogotowia trafiła do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Rzeszów

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie.

Rzeszów

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.

Rzeszów

1 lutego, od godz. 23.00 utrudnienia na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktów kolejowych biegnących nad al. Wyzwolenia. 

Rzeszów

300 gram substancji psychotropowej u 32-latka z Rzeszowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Sprawą 32-letniego mieszkańca Rzeszowa zajmuje się Prokuratura Rejonowa.

Rzeszów

W marcu zmiany w sieci komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Poznaliśmy propozycje zmian zgłoszone przez Rady Osiedli w sieci komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

Reklama