Rzeszów - Poniedziałek, 17.08.2026
Reklama

Trwa drugi nabór na Politechnice Rzeszowskiej. Do wyboru 16 kierunków

Dodano: 14.08.2026 r. / Redakcja

Politechnika Rzeszowska / fot. Archiwum RESinet.pl
Politechnika Rzeszowska / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca na stacjonarne studia pierwszego stopnia. Nabór rozpoczął się 3 sierpnia i potrwa do 14 września 2026 r. Do wyboru jest 16 kierunków. Oferta skierowana jest do osób, które nie dostały się na kierunek pierwszego wyboru, zmieniły plany, nie zdążyły z rejestracją w pierwszym terminie lub dopiero teraz zdecydowały się na studia. Zasady naboru pozostają takie same jak w pierwszej turze, ale kandydaci muszą założyć nowe konto w Systemie Internetowej Rekrutacji.

W rekrutacji uzupełniającej dostępne są: biotechnologia, budownictwo, elektronika i telekomunikacja, energetyka, inteligentne systemy i technologie produkcji (studia w Stalowej Woli), inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria farmaceutyczna, inżynieria mechaniczna, inżynieria środków transportu, inżynieria środowiska, inżynieria wzornictwa przemysłowego, matematyka, mechatronika, Modern Management (studia w języku angielskim), technologia chemiczna oraz transport.

Drugi nabór ruszył po pierwszej turze rekrutacji, w której uczelnia prowadziła zapisy na 36 kierunków studiów I stopnia (33 w języku polskim i 3 w języku angielskim), a zainteresowanie było o ponad 20 proc. większe niż rok wcześniej. Najwięcej kandydatów wybrało lotnictwo i kosmonautykę; wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się także m.in. informatyka, automatyka i robotyka, logistyka, finanse i rachunkowość oraz inżynieria i analiza danych. W przeliczeniu na jedno miejsce wysoką konkurencję odnotowano również na geodezji i planowaniu przestrzennym, mechanice i budowie maszyn oraz nowoczesnych materiałach lotniczych. Kandydaci zarejestrowali się ze wszystkich 16 województw, byli wśród nich także obcokrajowcy.

Osoby, które chcą rozpocząć naukę w październiku, mają czas na rejestrację do 14 września do godz. 15.00.

Aktualna lista naborów, zasady rekrutacji i informacje dla kandydatów są publikowane w Systemie Internetowej Rekrutacji: https://rekrutacja.prz.edu.pl

Reklama


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Reklama