Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Trwa remont okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego. Ze względu na konieczność wykonania dodatkowych, nie przewidzianych wcześniej prac, koszt odnowy jednego z symboli Rzeszowa wzrósł z ok. 1 mln zł do 1,5 mln zł.

Kładka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wybudowana została w 2012 r. W 2019 r. przeprowadzono wymianę drewnianych elementów. Teraz przyszedł czas na większy remont.

- Prace trwają. Obecnie wymieniane są szklane boki kładki i ich mocowania. W trakcie prac okazało się konieczne wprowadzenie dodatkowych robót, takich jak zabezpieczenie betonowych schodów, pochylni czy usuwanie korozji – informuje Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Glasco z Niebylca. Część prac mogących mieć wpływ na utrudnienia w ruchu samochodowym, prowadzona jest poza godzinami szczytu.

- Wykonujemy prace remontowe w godzinach nocnych, aby znacząco nie utrudniać jazdy kierowcom w obrębie Okrągłej Kładki im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie – informuje wykonawca w mediach społecznościowych.

Reklama

Czasami jednak konieczne jest tymczasowe wyłączanie poszczególnych pasów ruchu pod kładką, dlatego możliwe są chwilowe utrudnienia w ruchu.

Roboty przy schodach i pochylni prowadzone są w dzień, bo nie mają one wpływu na przepustowość ruchu kołowego.

Mimo remontu, kładka jest częściowo otwarta, dzięki czemu piesi mogą przechodzić nad al. Piłsudskiego. Prace mają zakończyć się w pod koniec listopada br.

Poniżej kilka świeżych zdjęć z remontu. Więcej znajdziecie w naszym dziale ZDJĘCIA

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto przygotowało harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych.

Rzeszów

Żona zleciła zabójstwo swojego męża. Sprawą zajmuje się CBŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny.

Reklama