Rzeszów - Środa, 01.04.2026
Reklama

Trwa rozbudowa budynku PGS Software. Firma ma zatrudnić dodatkowo ponad 100 osób

Dodano: 13.02.2019 r.

fot. PGS Software S.A. - materiały prasowe
fot. PGS Software S.A. - materiały prasowe
RZESZÓW. Trwa rozbudowa rzeszowskiego biura firmy informatycznej PGS Software SA. Biurowiec przy ul. Generała Maczka urósł o dwa piętra, co pozwoli na zatrudnienie ponad 100 nowych specjalistów IT. Rekrutacje już trwają, firma poszukuje obecnie programistów z doświadczeniem w Cloud Migration, Serverless, Big Data i Machine Learning.

Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. Według firmy analitycznej Gartner, wydatki na usługi IT w tym zakresie wzrosną z 19% do 28% w 2022 roku, a dostawcy cloud przejmą znaczną część rynku. Migracja i usługi chmurowe to jeden z obszarów rozwoju PGS Software.

„Obecnie kluczowa jest specjalizacja i podążanie za rynkowymi trendami. Musimy być elastyczni, bo rynek IT bardzo szybko się rozwija. Dlatego już dzisiaj wybieramy te najbardziej innowacyjne kierunki, które dają nam szansę na realizację ciekawych projektów w Rzeszowie” – mówi Łukasz Jaworski, Development Manager z PGS Software.

Trwające od kwietnia ubiegłego roku prace związane z rozbudową biura PGS Software zbliżają się do końca. Nowe przestrzenie zostaną oddane do użytku do użytku w drugim kwartale 2019 roku.
Reklama
„Wiemy, że na podkarpackim rynku nie brakuje ambitnych programistów z pasją, którzy chcieliby się rozwinąć, zdobyć dodatkowe umiejętności i sprawdzić się na przykład jako DevOps Engineer. Cały czas szukamy ludzi, którzy nie boją się ciekawych wyzwań i chcą podążać za trendami w IT” – zachęca Andrzej Gaweł, Head of Development rzeszowskiego biura PGS Software.

Oprócz nowych przestrzeni biurowych, sal konferencyjnych i szkoleniowych, na czwartym piętrze, powstanie strefa rozrywki i restauracja dla pracowników firmy.

„Każdy lubi dobrze zjeść, stąd też wpadliśmy na pomysł, aby na najwyższym piętrze budynku znalazła się restauracja, w której będzie można zrobić sobie przerwę na świeży, smaczny i zdrowy posiłek” – dodaje Andrzej Gaweł.

Wraz z rozbudową biura zostaną utworzone też dodatkowe miejsca parkingowe. PGS Software jest obecny na rzeszowskim rynku IT od ponad dziesięciu lat. Przez ten czas oddział, który początkowo zatrudniał 8 osób, rozrósł się do 250 osobowego zespołu. Potrzeby są jednak większe, budynek firmy po rozbudowie pomieści ponad 350 specjalistów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

PCLA pnie się w górę. Co dzieje się na budowie? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki idzie pełną parą. Obiekt przy ul. Wyspiańskiego rośnie w oczach. Ratusz przekazał najnowsze informacje na temat postępu prac.

Rzeszów

Strażacy z OSP Drabinianka mają nowy wóz

RZESZÓW. 379 tys. zł kosztował nowy wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance. Nowoczesny pojazd został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama