Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie skrzyżowania ul. Lwowskiej i ul. Mieszka I. Gotowe jest już koryto pod konstrukcję jezdni na zatoce autobusowej i poszerzeniach przy ul. Lwowskiej i ul. Mieszka I. Trwają również prace przy przebudowie instalacji podziemnych. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br.

Rozbudowa tego skrzyżowania rozpoczęła się na jesieni ubiegłego roku. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. Wskazywali m.in. że wyjazd z ul. Mieszka I i skręt w lewo w ul. Lwowską jest bardzo trudny, a sytuację poprawiłaby sygnalizacja świetlna.

Zakres inwestycji, oprócz budowy sygnalizacji świetlnej, obejmuje także zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowę ul. Lwowskiej na odcinku o długości 270 m i budowę chodników, ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowę zatok autobusowych i kolidujących z inwestycją sieci podziemnych. Z kolei przebudowa ul. Mieszka I obejmuje odcinek o długości 120 m.
Reklama
Do tej pory wykonawca wykonał już m.in., koryto pod konstrukcję jezdni na zatoce autobusowej i poszerzeniach ul. Lwowskiej i ul. Mieszka I oraz ułożył warstwy nowego podłoża. Przebudowane i zabezpieczone zostały już sieci teletechniczne, zaawansowana jest przebudowa instalacji elektrycznej.

Rozbudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I realizuje rzeszowska firma MG Infrastruktura. Prace mają zakończyć się w sierpniu tego roku. Jej koszt to ponad 5,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć z realizacji inwestycji. Więcej znajdziecie w naszym dziale FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Reklama