Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Trwa rozbudowa terenu rekreacyjnego przy szkole na os. Słocina

Dodano:

fot. Marcin Piecyk, Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk, Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa kolejny etap zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Słocina. Inwestycja powstaje w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

SP nr 5 mieści się przy ul. Słocińskiej. Łącznie z oddziałem przedszkolnym uczęszcza do niej aktualnie 916 uczniów. Na jej bazę sportową składa się m.in. wybudowany wcześniej „Orlik” oraz powstałe w ubiegłym roku nowe boisko wielofunkcyjne z bezpieczną, miękką nawierzchnią. Obecnie realizowana inwestycja została wybrana przez mieszkańców w ramach głosowania na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

-  Powstaje przede wszystkim bieżnia lekkoatletyczna z trzema torami, ale także miejsce do rzutu kulą, skocznia w dal, mini plac zabaw  i urządzenia do ćwiczeń. Całość uzupełni nowy chodnik, ławki i zieleń. Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem, na wiosnę uczniowie będą mogli już korzystać z nowej infrastruktury – mówi Elżbieta Kuczma – dyrektor SP 5.
Reklama
Zaawansowanie prac wynosi około 70 procent. Wykonano roboty rozbiórkowe i ziemne, gotowa jest podbudowa i pierwsza warstwa nawierzchni poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal. Wykonane jest także pole piaskowe do rzutu kulą oraz zeskocznia (piaskownica) skoku w dal i duża część nawierzchni brukowanych.

Do wykonania pozostają nawierzchnie poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal oraz chodników. W ostatnim etapie zostaną zamontowane urządzenia małej architektury i zabawowe: stół do gry w szachy, równoważnia na łańcuchach, karuzela tarczowa, piramida liniowa, segmenty sprawnościowe (ścianka wspinaczkowa, drabinka), zestaw zabawowy wraz ze strefami bezpieczeństwa.

Inwestycja ma zakończyć się w połowie grudnia br.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę biegowe święto w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 3 października startuje 9. edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego, któremu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Biegnę dla Julii i Patrycji”.

Rzeszów

Stop nielegalnym wyścigom. Sobotnia akcja rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Ponad 90 samochodów i kierowców skontrolowali w minioną sobotę rzeszowscy policjanci w ramach akcji „Stop nielegalnym wyścigom”. Działanie funkcjonariuszy związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie.  

Rzeszów

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Rzeszów

Miłosz Świetlik Skierski z Rzeszowa z szansą na Eurowizję Junior

RZESZÓW. Młody wokalista z Rzeszowa, Miłosz Świetlik Skierski, ma szansę reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w La Seine Musicale w Paryżu. W czwartek gościł w rzeszowskim ratuszu.

Rzeszów

35-latek niszczył zaparkowane samochody w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 4:00 na ulicy Fircowskiego.

Rzeszów

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

Rzeszów

Spisowy weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które jeszcze się nie spisały, będą miały okazję zrobić to w najbliższy weekend.

Rzeszów

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

RZESZÓW. Jej prezentacja odbyła się podczas konferencji podsumowującej Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Reklama