Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

Trwa sesja Rady Miasta. O czym dyskutują radni?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zajmą się m.in. ustaleniem stawek za korzystanie z parkingu przy ul. Dworaka, projektem uchwały w sprawie rozbudowy skrzyżowań oraz stworzeniem w mieście nowego osiedla.

O godzinie 8.30 rozpoczęła się VI sesja Rady Miasta Rzeszowa. Proponowany porządek obrad obejmuje blisko 40 punktów, a wszystko jak zawsze rozpoczną uchwały budżetowe.

Wśród najciekawszych projektów uchwał należy uwzględnić m.in. opłaty za korzystanie z płatnych niestrzeżonych miejsc parkingowych dla pojazdów samochodowych przy targowisku na ul. Dworaka, o których pisaliśmy TUTAJ.
Reklama
Kolejny z punktów dotyczy rozbudowy sześciu Rzeszowskich skrzyżowań i został wprowadzony przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Docelowo w większość przypadków chodzi o wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu. Więcej o projekcie TUTAJ.

Warto również wspomnieć o tym, iż jedna z komisji Rady Miasta złożyła wniosek o stworzenie w Rzeszowie nowego osiedla, kosztem terenów wchodzących w skład os. Dąbrowskiego i os. Staroniwa. O osiedlu „Zawiszy Czarnego” pisaliśmy TUTAJ.

W ciągu kilku najbliższych dni będziemy na bieżąco informować o przebiegu debaty i wyniku głosowań.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

25-latek, kierujący pojazdem, był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 18 w Wólce Niedźwiedzkiej.

Rzeszów

Uruchomiono „Child Alert”. Zaginął 10-letni Ibrahim

RZESZÓW, POLSKA. Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima, uprowadzonego prawdopodobnie przez ojca, obywatela Maroka.

Rzeszów

Nieudany debiut Zaniniego. Kolejna porażka Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów ulegli MKS-owi Będzin 2:3 w meczu 19. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

Zebrano ponad 250 tys. zł dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka to efekt dobroczynnej aukcji podczas IV Samorządowego Balu Charytatywnego.

Rzeszów

Czterech pseudokibiców zatrzymanych. Chodzi o bójkę pod Millenium Hall

RZESZÓW. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które uczestniczyły z zdarzeniu.

Rzeszów

Zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów w ratuszu. Było o bezwzględnym wsparciu i motywacji

RZESZÓW. Nowy trener i prezes lekiem na słabą postawę zawodników Asseco Resovii Rzeszów?

Rzeszów

Udało się zatrzymać jednego z uczestników bójki przy Millenium Hall

RZESZÓW. W zdarzeniu uczestniczyło około 40 – 50 pseudokibiców.

Reklama