Reklama

Aktualności Rzeszów

Trwa zbiórka na Centrum Młodzieży w Rzeszowie. Miałoby powstać na Dworcu Głównym PKP

Dodano: 11.02.2019

Trwa zbiórka na Centrum Młodzieży w Rzeszowie. Miałoby powstać na Dworcu Głównym PKP - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Docelowo w budynku Dworca Głównego PKP miałoby powstać Centrum Młodzieży oraz hostel. Na rozpoczęcie inwestycji potrzeba 50 tys. zł, w uzbieraniu tej sumy ma pomóc crowdfunding.

Inicjatywa utworzenia Centrum Młodzieży i hostelu w Rzeszowie zrodziła się dzięki Beacie ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO.

Dla kogo i po co?

Chcą stworzyć w Rzeszowie przestrzeń społeczno-kulturową wraz z zapleczem noclegowym. Centrum będą mogli odwiedzać mieszkańcy Rzeszowa i okolic, wycieczki szkolne oraz oczywiście turyści, jednak oferta instytucji będzie skierowana głównie do młodzieży.

W Międzynarodowym Centrum Młodzieży PERON - bo tak ma zostać nazwane to miejsce - odbywać się będą warsztaty, debaty i spotkania, kluby młodzieżowe. Przyjeżdżać będą również grupy, dla których, oprócz noclegu i wyżywienia, międzynarodowi wolontariusze przygotują warsztaty językowe i międzykulturowe.

Lokalizacja

Według zapewnień organizatorów zbiórki, PERON powstanie we wschodnim skrzydle Dworca Głównego PKP, na pierwszym piętrze. W 340 m2 znajdzie się m.in. siedem pokoi czteroosobowych, trzy łazienki z prysznicami, kuchnia, jadalnia, sala szkoleniowa, recepcja oraz trzy biura.REKLAMA

Jak czytamy na stronie, gdzie odbywa się zbiórka, właściciel budynku, tj. PKP S.A. nie ma nic przeciwko inicjatywie: „właściciel budynku - PKP S.A., wspiera naszą inicjatywę i w ciągu kilku ostatnich miesięcy wymienił instalację wodno - kanalizacyjną oraz elektryczną, dostosowując ją, w miarę możliwości, pod nasz projekt”.

Potrzeba 50 tys. zł

Na realizację inwestycji potrzeba 50 tys. zł, które zostaną przeznaczone na opłacenie wykonania projektu budowlanego, w tym ekspertyzy przeciwpożarowej; zakup instalacji przeciwpożarowej; zakup wyposażenia pokoi: łóżka, szafy, materace, stoły, krzesła, dekoracje oraz zakup części sprzętu AGD: pralki, suszarki i lodówki.

Ponadto organizatorzy mają dość szczegółowy plan realizacji przedsięwzięcia, a mianowicie od lutego do marca br. przeprowadzana jest kampania na rzecz pozyskania środków, od marca do maja odbędzie się realizacja inwestycji natomiast w czerwcu 2019 roku planowane jest otwarcie Międzynarodowego Centrum Młodzieży PERON.

Aktualnie akcje wspiera 25 osób, które łącznie wpłaciły 2390 zł.

 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy  - Aktualności Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże. ...

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa? - Aktualności Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w sa...

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem - Aktualności Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przest...

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku. ...

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020 - Aktualności Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek.  ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem