Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

Dodano:

fot. RZGW w Rzeszowie
fot. RZGW w Rzeszowie
RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. O szczegółach poinformowano podczas konferencji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Prace realizowane przez Wody Polskie to element działań, mających na celu zabezpieczenie mieszkańców Podkarpacia przed podtopieniami. Szczególnie w ostatnich latach problem ten mocno się nasilił w wyniku nawalnych opadów deszczu. W Rzeszowie brakuje właściwego systemu kanalizacji deszczowej, a odprowadzalniki wód opadowych są często przepełnione. Dlatego też konieczne jest wykonanie prac zabezpieczających na rzece Strug oraz innych ciekach na terenie miasta.

Jak podkreśliła wojewoda Ewa Leniart, zakres prac związanych z regulacją Strugu jest dość szeroki, ale realizacja inwestycji z pewnością przyczyni się do tego, że poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców Rzeszowa będzie znacznie podniesiony.
Reklama
Rozpoczęty w zeszłym tygodniu pierwszy etap inwestycji dotyczy odcinkowej przebudowy koryta rzeki Strug i ma zostać zrealizowany do końca roku. Łącznie planowane jest zabezpieczenie terenów zalewowych o powierzchni 433 ha. Prace rozpoczęły się na wysokości ul. Gombrowicza do ul. Miłosza. Pozostały zakres działań, obejmujący teren do miejscowości Tyczyn ma być kontynuowany w przyszłym roku.

Jednocześnie trwają prace przedprojektowe nad zabezpieczeniem przed podtopieniami rzeszowskich osiedli: Budziwój, Biała i Matysówka.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany na WSPiA. Pojawili się m.in. nowi prodziekani

RZESZÓW. Na uczelni pojawią się nowi Dziekani-Dyrektorzy Kolegiów Dydaktycznych ich zastępcy oraz pełnomocnicy Rektora.

Rzeszów

4 tys. zł za mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach 27. Finału WOŚP. Trwają jeszcze trzy aukcje

RZESZÓW. Na ulicach stolicy innowacji podczas Finału działało ok. 300 wolontariuszy.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie msza w intencji Pawła Adamowicza

RZESZÓW. Mszę w intencji śp. Pawła Adamowicza odbędzie się 19 stycznia br. w Katedrze Rzeszowskiej.

Rzeszów

Trwają poszukiwania 25-latka z Rzeszowa. Od 26 listopada nie ma z nim kontaktu

RZESZÓW. Zaginiony w dniu 26 listopada 2018 r. około godz. 12 wyszedł z mieszkania, nie informując domowników dokąd się udaje.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” za 16 mln euro. Powstanie do 2022 roku [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ma być energooszczędny i dostosowany do architektury budynku G2A Areny.

Rzeszów

„Największe serce świata” dla Pawła Adamowicza. Dzisiaj o 20.00 na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W ramach akcji „Największe serce świata” wszyscy chętni mogą przyjść w środę(16.01.2019 r.) o godz. 20.00 na rzeszowski Rynek.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc ogłasza żałobę. Przełożono uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) dniami żałoby.

Rzeszów

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma

RZESZÓW. Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie.

Reklama