Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Trwają przygotowania do sezonu letniego na basenach otwartych i Żwirowni

Dodano: 06.05.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najprawdopodobniej już na początku czerwca mieszkańcy będą mogli skorzystać z otwartych basenów i Żwirowni. Trwają prace przygotowawcze.

Podobnie jak w roku ubiegłym, sezon letni na basenach otwartych ROSIR-u przy ul. Pułaskiego, jak również na kąpielisku miejskim przy ul. Kwiatkowskiego rozpocznie się najprawdopodobniej na początku czerwca, o ile warunki pogodowe będą sprzyjające. 

„Zarówno Żwirownia jak i ROSIR będą otwarte najprawdopodobniej na początku czerwca. Wszystko jest uzależnione od pogody” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.
Przypominamy również, że będzie to drugi sezon funkcjonowania w Rzeszowie zmodernizowanych basenów otwartych. Remont basenów obejmował całkowitą przebudowę. Wyburzono niecki basenowe, fontanny, trybuny oraz budynek kasy znajdujący się przy wejściu.
Reklama
W ich miejsce firma Skanska stworzyła nowe niecki basenu oraz brodziki ze stali nierdzewnej, niecki basenu rekreacyjnego, dwie niecki dla dzieci, plażę ciągnącą się wokół pływalni, wodny plac zabaw, trzy zbiorniki wyrównawcze pod basenem wyczynowym, nową strefę wejściową oraz zaplecze sanitarne.

Teren został oświetlony, nagłośniony, a dodatkowo jest monitorowany. Powstały również nowe trybuny, stałe parasole, stojaki rowerowe, ławki i wieże dla ratowników. Miasto na remont przeznaczyło 17 mln zł.

Warto również wspomnieć, że na Żwirowni trwają pracę przygotowawcze. Na plażę przywieziono dodatkowy piasek.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Arkadiusz Andrejkow stworzył mural na budynku OKL Prz w Jasionce

JASIONKA. Mural ma przypominać o lokalnych lotniczych tradycjach, popularyzować lotnictwo i inspirować przyszłych adeptów pilotażu do studiowania.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Reklama