Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

Dodano: 25.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Wzrosła liczba turystów odwiedzających województwo podkarpackie. W pierwszych trzech kwartałach br. więcej było również udzielonych im noclegów, w porównaniu z okresem I-III kwartał  2018 roku. Mniej natomiast w pierwszych trzech kwartałach br. było turystów zagranicznych niż w tym samym okresie 2018 roku.

Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych* na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy. Połowa polskich turystów (506,4 tys. osób) i większość turystów zagranicznych (87,2 tys. osób) wybierała hotele.
Udzielono łącznie 2858,3 tys. noclegów, z czego 211,6 tys. noclegów turystom zagranicznym. Stopień wykorzystania pokoi w opisywanym okresie wyniósł 41,8%.

W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało ogółem 28,6 tys. turystów więcej niż w tym samym okresie
Reklama
2018 roku. Udzielono również więcej (o 33,0 tys.) noclegów. Mniej natomiast (o 5,2 tys.) było turystów zagranicznych, w porównaniu z pierwszymi 9 miesiącami 2018 roku. Również liczba udzielonych im noclegów była niższa (o 16,9 tys.).

Turyści w Rzeszowie

W okresie I-III kwartał 2019 roku z 46 turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie skorzystało 229,9 tys. osób, w tym 53,9 tys. turystów zagranicznych. Udzielono łącznie
332,6 tys. noclegów, z czego 79,5 tys. noclegów turystom zagranicznym.

Łączna liczba turystów w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku była wyższa o 30,1 tys., w porównaniu z tym samym okresem 2018 roku. Natomiast liczba turystów z zagranicy pozostawała na zbliżonym poziomie.
 
 
*Turystyczne obiekty noclegowe posiadające 10 i więcej miejsc. 

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rusza Rodzinna Akademia Czasu Wolnego, czyli cykl wydarzeń plenerowych dla dzieci i rodziców

RZESZÓW. Rodzinna Akademia Czasu Wolnego zawita w sezonie wakacyjnym na rzeszowskie place zabaw, boiska i parki.

Rzeszów

Poranna kolizja 5 aut w Rzeszowie

RZESZÓW. Pięć samochodów zderzyło się dziś rano na al. Armii Krajowej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawczyni kolizji, 46-letnia mieszkanka Rzeszowa, została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" w Rzeszowie

Widowisko Biura Niepodległa „Iskry Niepodległej” będzie towarzyszyło XIX edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W czerwcu obsłużyło ponad 100 tys. pasażerów

RZESZÓW. Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych przejazdów rowerowych

RZESZÓW. W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Wystartował Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2024. 9 mln zł na inicjatywy mieszkańców

RZESZÓW. Zgłaszanie propozycji zadań rozpoczęło się 4 lipca i potrwa do 21 lipca.

Rzeszów

Objazdy autobusów MPK linii nr 3 i 22

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku autobusy komunikacji miejskiej kursujące do Mrowli pojadą objazdami.

Rzeszów

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.

Reklama