Rzeszów - Poniedziałek, 17.08.2026
Reklama

Tysięczny poród w KSW w Rzeszowie. Na świat przyszły trojaczki

Dodano: 14.08.2026 r. / Redakcja

fot. KSW w Rzeszowie
fot. KSW w Rzeszowie

RZESZÓW. 12 sierpnia w Klinice Ginekologii, Położnictwa i Perinatologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie odbył się tysięczny poród w 2026 roku. Co ciekawe, urodziły się trojaczki – taka ciąża przytrafia się raz na kilka tysięcy porodów. Szpital podzielił się tą informacją m.in. w mediach społecznościowych.

Trojaczki to trzej chłopcy: Karol, Julian i Teodor. Przyszły na świat w 33. tygodniu ciąży poprzez cięcie cesarskie. Ważyły odpowiednio 2200 g, 2370 g i 1980 g. Każdy z chłopców otrzymał maksymalną liczbę punktów w skali Apgar.

Spontaniczna ciąża trojacza zdarza się średnio raz na 8000 porodów. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie trojaczki rodzą się jednak częściej — a to za sprawą trzeciego, najwyższego stopnia referencyjności placówki, zarówno w położnictwie i ginekologii, jak i w neonatologii.

Reklama

„Nasz zespół położników, ginekologów, perinatologów oraz neonatologów posiada gruntowne przygotowanie merytoryczne, a także wieloletnie doświadczenie kliniczne w prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka, do których należą ciąże mnogie" — czytamy w komunikacie szpitala.

Narodziny Karola, Juliana i Teodora miały w tym roku dodatkowy, wyjątkowy wymiar — chłopcy przyszli na świat jako 1000. poród w rzeszowskim szpitalu w 2026 roku. Jak podkreśla placówka, to szczególny zbieg okoliczności: „narodziny trojaczków i tysięczny poród w jednym momencie jest powodem do radości i dumy dla całego naszego zespołu".

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wróciły loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW. Wznowienie połączenia uczczono salutem wodnym i toastem. Loty do stolicy Bawarii odbywają się codziennie.

Rzeszów

Poranna kolizja trzech samochodów w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano, na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Granicznej w Rzeszowie doszło do kolizji trzech samochodów. 

Rzeszów

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Rzeszów

22-latek ukradł volkswagena, 4 godziny później był już w rękach policji

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Rzeszowie. Sprawca przyznał się do czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Rzeszów

Otwarcie sezonu w Game Over Cycles. Mnóstwo atrakcji, nie tylko dla motocyklistów

RZESZÓW. W programie wydarzenia m.in. jazdy demo, foodtrucki, pokazy tatuażu i lakierowania oraz konkursy z nagrodami...

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Rzeszów

W Krasnem odnaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. W trakcie prac polowych, mieszkaniec Krasnego natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Ścieżka o długości jednego kilometra i szerokości czterech metrów, będzie biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

Reklama