Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Uderzył Porsche w ścianę budynku przy ul. Dąbrowskiego. Miał ponad 3 promile i zakaz prowadzenia

Dodano: 12.05.2026 r. / Redakcja

Nietrzeźwy kierujący Porsche wjechał w ścianę budynku - 12.05.2026 / fot. KMP w Rzeszowie
Nietrzeźwy kierujący Porsche wjechał w ścianę budynku - 12.05.2026 / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 53-letni kierowca Porsche stracił panowanie nad autem na ul. Dąbrowskiego i uderzył w ścianę budynku. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego miejskiego przed godz. 14.00. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy ekipy wypadkowej ruchu drogowego rzeszowskiej komendy miejskiej, którzy ustalili wstępny przebieg zdarzenia.

Z ich ustaleń wynika, że kierujący Porsche jechał ul. Dąbrowskiego w kierunku al. Powstańców Warszawy. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w ścianę pobliskiego budynku, przy skrzyżowaniu z ulicą Reformacką.

Okazało się, że 53-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę kładki nad rzeką Strug [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje kładkę pieszo-rowerową na osiedlu Drabinianka. Podpisano umowę z wykonawcą.

Rzeszów

Budowa Roku Podkarpacia 2024. Dwie rzeszowskie inwestycje oświatowe nagrodzone

RZESZÓW. Hale sportowe I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie zostały nagrodzone w konkursie Budowa Roku Podkarpacia 2024.

Rzeszów

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa montaż świątecznych iluminacji. Kiedy zabłysną? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż świątecznego oświetlenia. Iluminacje zabłysną 5 grudnia i będą ozdabiać miasto do końca stycznia 2026 r.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z rekordowym wzrostem w segmencie cargo

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad dziesięciokrotny wzrost usług cargo w porównaniu z poprzednim rokiem odnotował Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W październiku 2025 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad milion towarów. To bezprecedensowy wynik.

Rzeszów

„Na Rynek marsz” - w sobotę możliwe utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się trening oraz marszobieg z 4-krotnym mistrzem olimpijskim - Robertem Korzeniowskim. W związku z wydarzeniem mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Tak ma wyglądać budynek „Biblioteki Nowej” w sercu Rzeszowa [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Schick Architekci z Rudy Śląskiej we współpracy z światowej sławy japońskim studiem Kengo Kuma & Associates zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na projekt „Biblioteki Nowej”. Nowoczesny obiekt ma stać się...

Rzeszów

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 88-latki z Trzciany

RZESZÓW. Zakończyły się poszukiwania 88-letniej mieszkanki Trzciany, której zaginięcie zgłosili wczoraj zaniepokojeni sąsiedzi. W działania poszukiwawcze zaangażowane były służby oraz mieszkańcy miejscowości. W akcji wykorzystano również policyjne drony. Niestety, kobietę znaleziono martwą.

Reklama