Rzeszów - Piątek, 06.06.2025
Reklama

Ukradł alkohol, zaatakował sprzedawcę i uszkodził samochód. Został aresztowany

Dodano:

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. 30-letni mieszkaniec Rzeszowa, ukradł alkohol i zaatakował pracownika sklepu monopolowego. Kilka dni później uszkodził m.in. zaparkowany samochód. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

27 marca około godz. 1 w nocy, w jednym ze sklepów monopolowych na osiedlu Nowe Miasto, dwóch mężczyzn ukradło butelkę alkoholu, wykorzystując nieuwagę sprzedawcy. Trzy godziny później, mężczyźni wrócili - obaj byli nietrzeźwi i sprzedawca nie chciał sprzedać im alkoholu. Jeden z nich poszedł do lodówki, a drugi, po krótkiej rozmowie ze sprzedawcą wyszedł ze sklepu. Sprzedawca podejrzewając, że mężczyzna może próbować ukraść wódkę, starał się go zatrzymać, wówczas został przez niego zaatakowany.

Po chwili do sklepu wrócił drugi mężczyzna i razem ze swoim znajomym zaczęli bić sprzedawcę po całym ciele. Kiedy ten upadł na podłogę, napastnicy dalej zadawali mu uderzenia, aż mężczyzna stracił przytomność. Po odzyskaniu przytomność, mężczyzna o całym zdarzeniu zawiadomił pracodawcę, a ten policję. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 27-latka do szpitala.
Reklama
Policjanci, na podstawie nagrań ze sklepowego monitoringu, ustalili tożsamość jednego z agresorów. Niestety, mężczyzna po zdarzeniu nie powrócił do miejsca zamieszkania, dlatego został zarejestrowany w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana.

Trzy dni później, policyjny partol ze Śródmieścia interweniował na ulicy Asnyka. Według zgłaszającej, młody mężczyzna miał celowo kopnąć pachołek blokujący miejsce parkingowe, a następnie zaparkowany samochód. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci, zastali leżącego na chodniku, pijanego mężczyznę. Zaparkowany obok niego opel meriva posiadał uszkodzenia blacharskie. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że jest to 30-latek, poszukiwany przez policjantów z Nowego Miasta.

Mężczyzna miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Straty związane z uszkodzeniem pojazdu wyceniono na 2 tysiące złotych.
Prokurator postawił 30-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa dwa zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej i zniszczenia mienia. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.
 
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Reklama