Rzeszów - Wtorek, 03.06.2025
Reklama

Ukradł alkohol, zaatakował sprzedawcę i uszkodził samochód. Został aresztowany

Dodano:

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. 30-letni mieszkaniec Rzeszowa, ukradł alkohol i zaatakował pracownika sklepu monopolowego. Kilka dni później uszkodził m.in. zaparkowany samochód. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

27 marca około godz. 1 w nocy, w jednym ze sklepów monopolowych na osiedlu Nowe Miasto, dwóch mężczyzn ukradło butelkę alkoholu, wykorzystując nieuwagę sprzedawcy. Trzy godziny później, mężczyźni wrócili - obaj byli nietrzeźwi i sprzedawca nie chciał sprzedać im alkoholu. Jeden z nich poszedł do lodówki, a drugi, po krótkiej rozmowie ze sprzedawcą wyszedł ze sklepu. Sprzedawca podejrzewając, że mężczyzna może próbować ukraść wódkę, starał się go zatrzymać, wówczas został przez niego zaatakowany.

Po chwili do sklepu wrócił drugi mężczyzna i razem ze swoim znajomym zaczęli bić sprzedawcę po całym ciele. Kiedy ten upadł na podłogę, napastnicy dalej zadawali mu uderzenia, aż mężczyzna stracił przytomność. Po odzyskaniu przytomność, mężczyzna o całym zdarzeniu zawiadomił pracodawcę, a ten policję. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 27-latka do szpitala.
Reklama
Policjanci, na podstawie nagrań ze sklepowego monitoringu, ustalili tożsamość jednego z agresorów. Niestety, mężczyzna po zdarzeniu nie powrócił do miejsca zamieszkania, dlatego został zarejestrowany w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana.

Trzy dni później, policyjny partol ze Śródmieścia interweniował na ulicy Asnyka. Według zgłaszającej, młody mężczyzna miał celowo kopnąć pachołek blokujący miejsce parkingowe, a następnie zaparkowany samochód. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci, zastali leżącego na chodniku, pijanego mężczyznę. Zaparkowany obok niego opel meriva posiadał uszkodzenia blacharskie. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że jest to 30-latek, poszukiwany przez policjantów z Nowego Miasta.

Mężczyzna miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Straty związane z uszkodzeniem pojazdu wyceniono na 2 tysiące złotych.
Prokurator postawił 30-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa dwa zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej i zniszczenia mienia. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.
 
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały cztery kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 35 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Rzeszów

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Reklama