Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

Dodano: 02.04.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zaginięcie wartego ponad 4 tys. zł agregatora zgłosił pracownik firmy budowlanej, która świadczy usługi przy rozbudowie drogi S-19 relacji Sokołów Małopolski – Rzeszów. Funkcjonariusze z komisariatu w Sokołowie Małopolskim przystąpili do zbadania sprawy i ustalenia sprawców kradzieży urządzenia. Ze względu na gabaryty skradzionego sprzętu, policjanci wiedzieli, że złodziei musiało być co najmniej dwóch, ponieważ jedna osoba nie dałaby rady unieść takiego agregatora.

Na podstawione zgromadzonych informacji, mundurowi wytypowali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 46 lat, mogących mieć związek z przestępstwem. Już w trakcie wstępnego przesłuchania podejrzani przyznali się do kradzieży i wskazali też miejsce ukrycia agregatu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży popełnionej wspólnie i w porozumieniu. Obaj przyznali się do winy, złożyli też wyjaśnienia i wyrazili wolę poddania się dobrowolnej karze. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama