Rzeszów - Piątek, 24.05.2024
Reklama

Ul. Warszawska już gotowa. Fijołek: Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

Dodano: 19.12.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Szersza, z przebudowanymi skrzyżowaniami, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – rozbudowana ul. Warszawska została oficjalnie przekazana do użytku.

Już od kilku tygodni kierowcy mogą korzystać z czterech pasów ruchu na ul. Warszawskiej,  jednak oficjalne zakończenie inwestycji z udziałem przedstawicieli władz miasta, Powiatu Rzeszowskiego oraz wykonawcy odbyły się dopiero dzisiaj.

 - Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Prezydent podkreślał znaczenie tej inwestycji dla układu drogowego miasta. - To ważne, kluczowe wpięcie rzeszowskiego układu i systemu drogowego do systemu międzynarodowego, jaką jest autostrada i droga S19” – mówił Konrad Fijołek. - Przebudowana ul. Warszawska to również element drogowy, który w przyszłości także będzie stanowił drogę dojazdową do pobliskiego aquaparku. To także z ul. Warszawskiej będzie połączenie do ul. Krakowskiej” – dodał Prezydent.
 
Przebudowa ul. Warszawskiej trwała nieco ponad 14 miesięcy. Prace realizowała firma Strabag. W ramach zadania wykonawca przebudował odcinek o długości 940 m. Powstały dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Inwestycja obejmowała również budowę 3 km chodnika, 650 m ciągu pieszo-rowerowego oraz 280 m ścieżek rowerowych. - Istotnym elementem przebudowy  było skrzyżowanie z ul. Myśliwską wraz z przebudową przejazdu kolejowego, budową sygnalizacji świetlnej, akomodacyjnej, połączonej z sygnalizacją kolejową – podkreślał Marcin Michalewicz, dyrektor finansowy firmy Strabag.
Reklama
Rozbudowa całej ul. Warszawskiej do czterech pasów ruchu, realizowana była w dwóch etapach. Za pierwszy, który zakończył się we wrześniu br., odpowiadało Starostwo Powiatowe ze wsparciem finansowym miasta Rzeszowa w wysokości ponad 12 mln zł. Drugi, blisko 1-kilomentrowy odcinek w całości zrealizowało miasto Rzeszów.

Mamy dla Was zdjęcia przebudowanej ul. Warszawskiej z początku grudnia, kiedy jeszcze trwały ostatnie szlify. Pełną fotorelację znajdziecie w dziale FOTO.resinet.pl


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Reklama