Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

Dodano: 10.08.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Ulica Podleśna na rzeszowskim osiedlu Budziwój ma obecnie szerokość ok. 6 metrów oraz chodnik, który znajduje się tylko przy części drogi. Rozbudowa obejmie odcinek ul. Podleśnej o długości ok. 550 metrów – od skrzyżowania z ul. Budziwojską do skrzyżowania z ul. Studzianki. Zakres przyszłych prac będzie spory - poszerzenie drogi do 7 metrów, budowa chodnika (szerokość minimum 1,8 m) oraz drogi pieszo-rowerowej (szerokość minimum 3 m). Ponadto w ramach tego zadania planowana jest przebudowa i rozbudowa skrzyżowań, odwodnienia, oświetlenia ulicznego, zabezpieczenie skarp oraz budowa mostu na rzece Hermanówka.

Miasto ogłosiło już przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową przebudowy ul. Podleśnej. Wybór projektanta planowany jest na wrzesień. Firma będzie miała 12 miesięcy (od dnia podpisania umowy) na opracowanie dokumentacji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Rzeszów

MPWiK realizuje dużą inwestycję w północno-zachodniej części Rzeszowa

RZESZÓW. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej.

Rzeszów

W weekend kiermasz "Solidarni z Ukrainą" w Millenium Hall

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend przed kawiarnią Love Bar na parterze Millenium Hall w związku z świętami na Ukrainie odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na fundację Come Back Alive.

Rzeszów

Dzień Otwarty Game Over Cycles. W programie m.in. jazdy testowe, wystawa starych aut i premiera GOC Wear

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w salonach firmy Game Over Cycles (GOC)  przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Rzeszów

W sobotę sprint rowerowy w Rzeszowie. Zamkną fragment ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Ulica Hetmańska na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Lenartowicza będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Reklama