Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Nowa trasa, mniejsze utrudnienia

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 9 maja w stolicy Podkarpacia rozpocznie się wielkie studenckie święto – 30. Rzeszowskie Juwenalia. Studenci symbolicznie przejmą klucze do miasta i przejdą w korowodzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej.

Zbiórka uczestników korowodu odbędzie się już o godz. 14:00 na rzeszowskim Rynku. Tam na studentów czekają występy zespołu "Połoniny" oraz Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Następnie odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do miasta, po którym barwny korowód wyruszy na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej (o godz. 16:00).

W tym roku studenci przejdą nową trasą. Jak informuje rzeszowska Policja, z tego powodu „przejścia korowodu nie powinny generować poważniejszych utrudnień w ruchu”.

Trasa korowodu:

Reklama

• Rynek
• Słowackiego
• Szopena
• Olszynki
• Bulwary nad Wisłokiem
• Hetmańska
• al. Powstańców Warszawy
• Emilii Plater do miasteczka akademickiego

Studencki pochód powinien zakończyć się około godz. 16:30. Na trasie przemarszu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

SPRAWDŹ LINE-UP 30. RZESZOWSKICH JUWENALIÓW


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 22 czerwca 2023 r., odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami osiedli Pobitno, Załęże i Wilkowyja.

Rzeszów

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

Rzeszów

Zakończono przebudowę przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Od piątku (16.06) od godz. 18:00 kierowcy będą mogli już korzystać z przebudowanego przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. Inwestycję udało się zakończyć szybciej niż pierwotnie zakładano.

Rzeszów

Zderzenie dwóch renault w Dynowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj tuż przed godz. 20:00. 

Rzeszów

Nowe lokalizacje przystanków na osiedlu Matysówka. Zmiany tras linii nr 5 i 18

RZESZÓW. Od soboty (17.06) w związku z zorganizowaniem nowej pętli autobusowej przy ul. Pienińskiej na osiedlu Matysówka oraz ustanowieniu dodatkowych przystanków zmianie ulegną trasy linii nr 5 i 18.

Rzeszów

Rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I na finiszu. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wykonawca inwestycji rozpoczyna układnie asfaltowej nawierzchni. W związku z tymi pracami w środę i czwartek (14 i 15.05) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Więcej pieniędzy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim

RZESZÓW. W lipcu br. wystartuje kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zadania zgłoszone do realizacji przez mieszkańców przeznaczone zostanie 9,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż w...

Rzeszów

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku siedem nowych przystanków oraz dodatkowych peronów w aglomeracji rzeszowskiej.

Reklama