Rzeszów - Wtorek, 18.08.2026
Reklama

Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Nowa trasa, mniejsze utrudnienia

Dodano: 09.05.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 9 maja w stolicy Podkarpacia rozpocznie się wielkie studenckie święto – 30. Rzeszowskie Juwenalia. Studenci symbolicznie przejmą klucze do miasta i przejdą w korowodzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej.

Zbiórka uczestników korowodu odbędzie się już o godz. 14:00 na rzeszowskim Rynku. Tam na studentów czekają występy zespołu "Połoniny" oraz Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Następnie odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do miasta, po którym barwny korowód wyruszy na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej (o godz. 16:00).

W tym roku studenci przejdą nową trasą. Jak informuje rzeszowska Policja, z tego powodu „przejścia korowodu nie powinny generować poważniejszych utrudnień w ruchu”.

Trasa korowodu:

Reklama

• Rynek
• Słowackiego
• Szopena
• Olszynki
• Bulwary nad Wisłokiem
• Hetmańska
• al. Powstańców Warszawy
• Emilii Plater do miasteczka akademickiego

Studencki pochód powinien zakończyć się około godz. 16:30. Na trasie przemarszu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

SPRAWDŹ LINE-UP 30. RZESZOWSKICH JUWENALIÓW


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranna kolizja 5 aut w Rzeszowie

RZESZÓW. Pięć samochodów zderzyło się dziś rano na al. Armii Krajowej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawczyni kolizji, 46-letnia mieszkanka Rzeszowa, została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" w Rzeszowie

Widowisko Biura Niepodległa „Iskry Niepodległej” będzie towarzyszyło XIX edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W czerwcu obsłużyło ponad 100 tys. pasażerów

RZESZÓW. Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych przejazdów rowerowych

RZESZÓW. W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Wystartował Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2024. 9 mln zł na inicjatywy mieszkańców

RZESZÓW. Zgłaszanie propozycji zadań rozpoczęło się 4 lipca i potrwa do 21 lipca.

Rzeszów

Objazdy autobusów MPK linii nr 3 i 22

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku autobusy komunikacji miejskiej kursujące do Mrowli pojadą objazdami.

Rzeszów

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.

Rzeszów

5-latek pogryziony przez psa. Do szpitala eskortowali go policjanci

RZESZÓW. Policjanci eskortowali samochód, w którym rodzice wieźli do szpitala 5-letniego syna pogryzionego przez psa. Pilotaż przebiegł sprawnie i 5-latek został oddany w ręce lekarzy.

Reklama