Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Nowa trasa, mniejsze utrudnienia

Dodano: 09.05.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 9 maja w stolicy Podkarpacia rozpocznie się wielkie studenckie święto – 30. Rzeszowskie Juwenalia. Studenci symbolicznie przejmą klucze do miasta i przejdą w korowodzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej.

Zbiórka uczestników korowodu odbędzie się już o godz. 14:00 na rzeszowskim Rynku. Tam na studentów czekają występy zespołu "Połoniny" oraz Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Następnie odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do miasta, po którym barwny korowód wyruszy na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej (o godz. 16:00).

W tym roku studenci przejdą nową trasą. Jak informuje rzeszowska Policja, z tego powodu „przejścia korowodu nie powinny generować poważniejszych utrudnień w ruchu”.

Trasa korowodu:

Reklama

• Rynek
• Słowackiego
• Szopena
• Olszynki
• Bulwary nad Wisłokiem
• Hetmańska
• al. Powstańców Warszawy
• Emilii Plater do miasteczka akademickiego

Studencki pochód powinien zakończyć się około godz. 16:30. Na trasie przemarszu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

SPRAWDŹ LINE-UP 30. RZESZOWSKICH JUWENALIÓW


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po porażce z Indykpolem AZS Olsztyn znacznie oddala się od fazy play-off

RZESZÓW. W meczu 22. kolejki PlusLigi zespół Asseco Resovii Rzeszów zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Rzeszów

Ratusz wstrzymał premierę spektaklu w Teatrze Maska. Powód: może obrażać uczucia katolików i żydów

RZESZÓW. „Dochodziły do nas sygnały, że spektakl jest za bardzo kontrowersyjny" - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

O krok od tragedii na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Kobieta chciała popełnić samobójstwo. 

Rzeszów

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

RZESZÓW. Podstawą cofnięcia pozwolenia zintegrowanego było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. Przywrócono ruch w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Doszło do wypadku przy ul. Lwowskiej. Kierowcy podróżujący do Rzeszowa od strony Łańcuta stoją.

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Reklama