Reklama

Aktualności Rzeszów

Umowa z Autosanem podpisana. Do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych autobusów

Dodano: 29.11.2019

Umowa z Autosanem podpisana. Do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych autobusów - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Do końca 2021 do stolicy innowacji trafi 60 nowych autobusów, które dostarczy sanocka firma Autosan. Za zamówienie Rzeszów zapłaci 54,7 mln zł.

Władze miasta uczynili kolejny krok do tego, by posiadać najliczniejsza flotę autobusów miejskich napędzanych wysoko sprężonym gazem ziemnym w Polsce. Do czołówki brakuje nam jedynie dwóch pojazdów. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejsze wydarzenia, miejsce w czołówce może ulec zmianie.

Podczas jubileuszu 10-lecia istnienia Zarządu Transportu Miejskiego, który miał miejsce przy ul. Trembeckiego, Marek Ustrobiński (zastępca prezydenta Rzeszowa) podpisał umowę z prezesem zarządu Autosanu, Eugeniuszem Szymonikiem.

„Podpisaliśmy umowę na zakup 60 autobusów gazowych. Mamy drugą co do wielkości flotę w Polsce autobusów napędzanych wysoko sprężonym gazem ziemnym. Nawiasem mówiąc to pierwsze miejsce, to tylko dwa autobusy więcej. Autobusy, które teraz eksploatujemy są dobrej jakości. Jesteśmy z nich zadowoleni” – mówił zastępca prezydenta Rzeszowa.

Umowa dotyczy zamówienia, które zobowiązuje sanocką firmę do dostarczenia dla stolicy innowacji 40 nowoczesnych i ekologicznych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Podpisana umowa zawiera również opcję zwiększenia ilości autobusów o kolejne 20 szt. Pierwotnie była mowa o tym, że za nowe autobusy miasto zapłaci 56 mln zł, jednak Autosan przedstawił ofertę na 54,7 mln zł, która rzecz jasna została przyjęta.REKLAMA

„Autobusy są konstrukcją nierdzewną i myślę, że długo będą służyły mieszkańcom Rzeszowa ze względu na ich niezawodność, komfort i bezpieczeństwo” – tłumaczył Eugeniusz Szymonik.

Pierwszy autobus ma przyjechać do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 roku. W ciągu 44 tygodni od dnia podpisania umowy przyjedzie kolejnych siedem pojazdów. Wszystkie autobusy mają znaleźć się w posiadaniu miasta do I kwartału 2021 roku.

Każdy z autobusów będzie wyposażony w system informacji pasażerskiej. Każdy z nich będzie miał biletomat. Natomiast liczba pasażerów zdolnych podróżować jednym autobusem wyniesie 94 osoby, z czego 27 to miejsca siedzące. Ratusz na zakup autobusu dostał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych - Aktualności Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Ce...

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki - Aktualności Rzeszów

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. ...

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu - Aktualności Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46. ...

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych - Aktualności Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta . ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem